Dünya, savaş ve "Yeni Türkiye"


Cemil BARLAS

Cemil BARLAS

06 Haziran 2017, 00:25

Dünyada üç ayrı cephede gerilim hızla tırmanıyor. Bu bölgelerden bir tanesi Kuzey Kore, diğeri bizim güneyimizde gelişen olaylar, bir diğeri de Doğu Avrupa'da olan gerilim. Bu üç cephede olan olaylar çok farklı gibi görünse de aslında taraflar aynı. Bir tarafta benim "Global Çete" dediğim bazılarının "Küresel muktedirler" dediği "Üst akıl".  Diğer tarafta ise buna karşı koyanlar var.  Bu dışardan bakıldığında bir Doğu Batı Savaşı gibi görünse de işin gerçeği böyle değil.

"Global Çete" bizim çok yakından bildiğimiz "Paralel devlet" olgusunu, dünyadaki bütün ülkelere yerleştirmiş durumda. Birileri gizli senaryolar yazıp bu senaryoları dünyanın her yerinde uygulamaya koyuyor.  Bunu uygularken ellerinde medyadan ordulara, terör örgütlerinden gizli servislere ve STK'lara kadar her türlü kurum var. Bir düğmeye bastıklarında bombalar patlıyor, savaşlar açılıyor insanlar sokaklara dökülüyor ve medya tüm gücüyle kışkırtmaya başlıyor. "Global Çete" dediğim şey aslında dünya sermayesinin geldiği yoz, sapkın konum.

Global çetenin karşısında ise tüm dünyada bunların kurdukları komplolara uyanmış, ülkesini ve toprağını seven yerli unsurlar var. Global çetenin kurduğu komplolara uyanmış sosyoloji, dünyanın yükselen gerçeği. Ama bunlara uyanmış olmak bunlarla mücadele için yeterli değil. Mesela Amerikan seçmeni derin devlete olan alerjisinden dolayı Trump'ı seçmesine rağmen Trump bir türlü muktedir olamıyor. Seçimde ne vadetti ise tam tersini yapmak zorunda kalıyor. Avrupa'da bir takım yerel milliyetçi akımlar olsa da bunların bilinci ve içi tamamen boş. Fransa'da ve Hollanda'da gördük, Almanya'da da göreceğiz.

Dünyada bu global çetenin kıskacından kurtulmayı başarabilmiş tek ülke Türkiye. Gezi sürecinde uyandığımız, 17/25 Aralık'ta anladığımız ve 15 Temmuz'da tamamiyle idrak ettiğimiz sinsi dış saldırıyı başarıyla bertaraf ettik. Türkiye'yi paramparça etme planlarını kafalarına geçirdik. Psikolojik üstünlük bize geçti. Ve birbirlerine düşmeye başladılar.

Bu saatten sonra global çetenin doğrudan Türkiye'yi hedef alacak bir girişinde bulmasını çok mantıklı bulmuyorum. Bunu yaptığında Türkiye'yi tamamen öbür cepheye itip kaybedecekleri bir gerçek. O yüzden dolaylı olarak etrafımızdan dolanarak bir sürü hareketler yapacaklardır.

Katar'a yedi Arap ülkesinin ambargo koyması böyle bir hareket. Katar'a karşı yapılan bu hareketin birinci hedefi İran ve dolaylı hedefi de Türkiye. İran'dan Katar'ın doğalgaz ve petrol konusunda anlaşmaları var. Arabistan'a yüzlerce milyar dolarlık silah veren Trump zaten İran'ı hedef alacağını açık açık söylemişti. Katar'ın Türkiye ilişkilerine gelecek olursak da, Katar Türkiye'nin bütün zor zamanlarında yanında olmuş dost müttefik bir ülke. Bu sebeple Katar'a karşı tarafsız kalmamız da zor.

ABD, AB, İngiltere, Almanya birbirlerine düşmek üzereler. Bunların Rusya ve Çin'le olan gerilimleri de zaten malum. Yeni Türkiye'nin konumunu değerlendirecek olursak, Türkiye şu an  bütün bu dünya güçlerine eşit mesafede. Hiçbirinin dostumuz olmadığını öğrenmiş durumdayız. Hiçbiri de açık düşmanımız değil. Hepsiyle pazarlık halindeyiz.

Türkiye'nin yapacağı akıllı iş, becerebildiğince bölgesindeki gerilimi düşürmeye çalışmaktır. Üçüncü dünya savaşının komşularımız da patlamaması için elinden geleni yapmalıdır. Yakaladığı psikolojik üstünlüğü bu yönde kullanmalıdır. 

Sonuç olarak bize bütün güçleriyle saldırdılar ve beceremediler. Ülkemiz üzerine yaptıkları pis planları kazdıkları hendeklerine gömdük. İçimize sızdırdıkları hain ajanları deşifre ettik, temizliyoruz.  Önümüzdeki yüzyıl nasıl bir hükümetle yönetileceğimizin kararını da verdik.

Yeni yüzyılda içindeki paralel devletleri temizleyemeyen ülkeler başarılı olamayacak ve yok olacaklar.  Bunu ne AB ne ABD  ne de İngiltere başarmış değil.  Herbiri ciddi ayaklanmalar ve iç savaş riskleri altında. Global Çete onları da tehdit ediyor. Yani dert asıl onların derdi. Biz sıramızı savdık.

Hayırlı olsun Yeni Türkiye.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ALI DANIŞ - 8 ay önce
nihayet yazili basin (gazete olsa dahada iyiydi ) da bulüştuk televizyon tartişmalarinda izliyorum
Avatar
Levent Kaya SÜMER - 8 ay önce
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ bize açık düşmanlarımızı göstermiş bulunmaktadır. ABD, ALMANYA ve BAE ilk 3 ülke olmakla beraber YANCI olarak MISIR ve YUNANİSTAN dır.