'Yargı ellerinden alındığı için bağırıyorlar'

A.Tekin Baykal cezaevinden kamuoyuna gönderdiği mektupla açıklamalarda bulundu.

'Yargı ellerinden alındığı için bağırıyorlar'

Başkanlık sistemi hakkında değerlendirmelerde bulunarak her kesime EVET çağrısında bulundu.

İşte o mektupta yaptığı açıklama

Değerli dostlarım, 

16 Nisanda yapılacak halk oylaması tek başına yorumlanacak bir konu değildir, uzun yıllardır devletimiz ve milletimiz üstünde art niyetle yürütülen istiklal ve istikbalimize kasteden projeye karşı Cumhurbaşkanımız tarafından erken müdahale denilecek bir kararla başlatılan ikinci kurtuluş mücadelemizin önemli bir etabıdır. Başlatılan bu mücadele devletimizin üstünde art niyetli olanları ve amaçlarını ümitsizliğe uğratmıştır.

16 Nisan halk oylamasında büyük çoğunlukla "evet" çıkartmamız istiklal ve istikbalimize kastedenleri son çırpınışlarına yok edecektir, aksi taktirde kaybolma ümitleri yeniden yeşerecektir.

Bu mücadeleyi canlarını vererek şehit olarak destekleyen evlatlarımızın kardeşlerimizin ruhlarını şad etmek hepimizin boynunun borcudur. 16 Nisan halk oylamasında büyük bir çoğunlukla EVET çıkartmamız tüm dünyada birlik beraberliğimizi göstermemiz devletimiz milletimiz açısından önemlidir hayatidir hepimizin asli görevidir.


ATATÜRK DÜNYANIN TAKTİR ETTİĞİ BİR KARAKTERDİR

Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her ikisi de vatanımıza lazım vatan evlatlarıdır. Her ikisi de vatanımız üstüne oynanan oyunları en iyi şekilde gören tespit eden ve en iyi önlemleri alan ve en sıkı duruşu ortaya koyan kararlı, zeki, yürekli devlet başkanlarımızdır.


Mustafa Kemal Atatürk’ü kimse sevmemezlik yapamaz. Saygısızlık yapamaz. Doğruyu kimse inkar edemez. Karşısında duramaz, yıkamaz, yenemez. Atatürk Dünyanın takdir ettiği bir karakterdir,komik olursun, rezil olursun. Ancak Atatürk’ün ideallerinin gösterdiği hedeflerin üstüne bir çakıl taşı dahi koymadan her konuda sadece Atatürk’ü süs yapanlar ülkemizde senelerdir aşırı bir kutuplaşma siyaseti yaparak sadece ve sadece, kendilerine siyasi bir konum sağlamışlardır. Devletimize yapılan uzun senelerdir büyük bedeller ödediğimiz bu saldırılara karşı,devletimizin başına geldiği günden beri sadece maşa olan örgütlere değil asıl arkalarındaki odaklara da dümen suyuna gitme politikalarını, gargara politikalarını elinin tersiyle iterek açık açık kartları açarak ikinci kurtuluş mücadelesi niteliğinde olan bu mücadele, milletimiz tarafından büyük bir takdirle karşılamış büyük bir oy potansiyeli ile desteklenmiştir. Cumhurbaşkanımız devletimizin içinde bulunduğu bu olumsuz gidişata her vatanını seven yürekli liderin yapması gerekeni yapmış içten içe gideceğimize ya istiklal ya ölüm demiştir. Bu tutum dünyada bilhassa bize düşmanlık içerisinde olan devletlerin politikalarını gözden geçirme zorunda bırakmıştır. İç siyasette ise yapılan doğru gidişatın karşısında siyaset üretemeyenler siyaset üretmemenin verdiği gözü dönmüşlükle tenazülkar bir siyasete başvurmuşlardır. Tenazülkar politikaları kendilerine dahi zarar verecek şekilde ayan beyan gözükür olmuştur.
TEKELLEŞMİŞ YARGI ELLERİNDEN ALINDIĞI İÇİN BAĞIRIYORLAR


Mustafa kemal Atatürk’ün hedeflerine bir çakıl taşı koyamayanlar , millet çıkarına yapilan köprüleri, tünelleri, hava alanlarına, her icraata hayır diyerek engelleyerek kendilerinin bile farkında olmadıkları psikolojik ezikliklerinden kurtulma derdine düşmüşlerdir. Yaptıkları politika siyaset değildir. Sadece eski dönemde vatana millete en ufak faydası olmayan sadece kendilerine sağladıkları konumun yeni Türkiye’de itibar görmemesinden tekrar bu statüyü elde etme çırpınışlarıdır. Senelerdir kutuplaştırdılar ve siyasetten nemalandılar. Cumhurbaşkanımız geldi hemen %60’ı bir bayrak altına topladı. Kutuplaşma bitti bitecek. Milletimiz bu kadar çoğunlukla birlik beraberlik olduğu dönem bu birliği sağlayan Cumhurbaşkanına kutuplaştırıyorsun diye suçlama getirdiler.Bağırmaları kutuplaşma bitiriyor diye.


Yargı bunların arka bahçesi gibiydi. 40 senedir ben yargının karşısına çıkarım 40 sene evvelde birinci ağızdan dinlemişimdir bunlar adli tıptan rapor çıkartıp karşı görüş diye işaretledikleri ne ağır cezalar aldırıyorlardı canlı şahidiyiz şimdi yarğı tekelleşiyor diye bağırıyorlar hayır yargı tekelleşmiyor tekelleşmiş yargı ellerinden alındığı için bağırıyorlar.  Çok sevdiğimiz ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismine her konuda mafya babalarının ismini kullanır gibi kullananlara itibar etmemeniz gerekir. Mustafa Kemal Atatürk’ü seven ne yaptığını neler çektiğini hissederek ona minnet sevgi saygıyla bağlı olan gerçek harbi Kuvvacı ruhu olan vatandaşlarımız bizler Cumhurbaşkanını desteklediğimiz noktada devletimiz şaha kalkacaktır.

Dış düşman güçlerin, kandilin, bölücü örgütleri, FETÖ’nün hayır çıkmasını istediği ve o yönde mücadele verdikleri bir atmosferde halkoylamasında hayır diyecek bir Atatürkçülük varsa hayal görüyorsunuz. Ve yine her konuda Mustafa Kemal Atatürk’ü süs yaptığınız gibi bu oylamada yine Mustafa Kemal deyip milleti terör örgütleri hizasına davet ederseniz, o devlette icabet eden de davet eden de çocuklarına, torunlarına ileride verecek cevabı olamaz. Tüm dostlarıma selam, sevgi ve özlemle…
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.