İSAROD yöneticisi Günhan Sınar İBB’ye ateş püskürdü!

İSAROD yöneticisi Günhan Sınar sosyal medya hesabından İBB'ye adete ateş püskürdü.

İSAROD yöneticisi  Günhan Sınar İBB’ye ateş püskürdü!

Sınar "2016/3-13 sayılı UKOME kararı ve ekli yönergede yer alan bazı maddelere bazı firmaların ısrarla uymadıkları görülmektedir. Hala esnaftan gömlek , kravat , GPRS , sigorta parası kesen ve akaryakıt alımına zorlayan firmalar bulunmaktadır. " dedi.
 

UKOME niye bu kararları aldı?

Sınar şöyle devam etti "Bahse konu yönergede karşılıklı olarak belirlenen 15 günlük iş bırakma süresini firmaların bir çoğu tanımamaktadır . Yapılan şikayetlere İbb Toplu Ulaşım yetkilileri " firma ile ne sözleşme yaptıysanız o geçerli " şeklinde yanıt vermektedirler. Madem bu firmalar bu kararları tanımayacaklardı UKOME niye bu kararları aldı? Koskoca İBB, bu firmalara söz geçirmekten aciz duruma düşürülmüştür. 
Bu firmalar taşımacılık dışında tekstilci, benzinci, sigortacı , iletişimci olmuşlardır. 
Esnaf aynı firmanın iki ayrı projesi için iki kere GPRS parası ödemek zorunda bırakılmaktadır.
Mazot üstünden komisyon alan firmalar bu gelirin vergisini nasıl ödemektedir?
 

"Yönergede yazılana göre esnaf - firma arasındaki sözleşme ekteki maddelere aykırı düzenlenemez."

 Bazı firmalar işi daha da ileriye götürerek çeşitli suçlar belirlemişler ve bu suçların karşılığında para cezaları kesecek kadar ileri gitmişlerdir. Bu kestikleri cezalar sonuçta firmanın kasasına haksız bir kazanç olarak girmektedir. Bu gelir kaleminin vergisi nasıl devlete ödenmektedir?
 

İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ne zaman dur diyecek?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurumlarının yerine kendilerini koyacak kadar pervasızca hareket eden bu firmalara İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ne zaman dur diyecektir ?

Keza çıkardıkları yönergede idare olarak cezalar belirlemişlerdir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesine sormak istiyoruz.Bu firmalar bu yetkileri kimden alıyorlar?

O zaman bırakın koltuklarınızı bu firma sahipleri otursun o koltuklara !
Kurallara uygun çalışan firmaları tenzih ederek bu tür çalışmaya devam eden firmalar Vergi Usul Kanununa, Türk Ticaret Kanununa, Büyükşehir Belediyesi Kanununa açıktan muhalefet etmeye devam ediyorlar.

Hem bu firmaların sahiplerini hem de İBB'nin ilgili bürokratlarını bir kez daha uyarmak istiyoruz.Bazı firmalar suç işlemekte bazı bürokratlar da suça göz yummaktadırlar.Suça göz yumanlar da suç işleyen kadar suçludur. 

Bazı özel okullar hiç araçları yani öz malları olmamasına rağmen esnaftan %50 komisyonu nasıl alabilmektedir?

Bu konular da çözüm bulana kadar sosyal medyada gündemde tutmaya devam edeceğiz."

Günhan Sınar'ın sosyal medya paylaşım ekran görüntüsü

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali - 1 yıl önce
Tur şirketleri ibb den daha güçlüymüş bunu anlıyoruz
Avatar
mustafa karataş - 1 yıl önce
İbb bürokratlarının neden bizden intikam almaya bizi bitirmeye çalışmasına Aldıkları kararların yaptıkları uygulamanın oyun oynamanın bukadar esnafı karşılarına almanın ne anlamı var yazık çok yazık bu insanların bakmakla yükümlü olduğu insanlar var bürokratların çoluk çocuğu yokmu acaba biz sizden sadece adalet istedik bizi bitirin demedik neye ve kime hizmet ettiğinizi anlamıyoruz yok saydığınız insanların sayısı 3 veya 5 değil ellibin x4 iki yüzbin en az sizi Allaha havale ediyorum mazlumun ahı kötü çıkar
Avatar
zekeriya ceylan - 1 yıl önce
Bu soylediklerinize ek olarak arac yasiyla ilgili cikan kararin dekrar goz gecirilmesi gerekmekdedir ,borcu olan birsuru arkadaslrimiz var araclarini degistiremiyecek durumdalar bu konuda yeni bir duzenleme getirilmeli yoksa. Cok arkadasimiz magdur olacak ibb kimsenin ekmeyille oynamasin
Avatar
Hamdi birinci - 1 yıl önce
Ibb bizimki hakkımız olan plaka hakını ver biz servisçiler toplu ulaşımı layıkı ile yapan Türkiye de tek sektörüz bizi madur etmek size yakışmaz.
Avatar
Ercan - 1 yıl önce
Bunların alayi firmaları savunuyor akp nin adamları hepsi senben esnaf kimdirki birkere pilakalar verilseydişimdiye kadarverilirdibukadar zor degildikipilakalarivermek şimdi bendiyorumkipilakalarin vermesiyle devletin nealakası varki onunla işte durum ortada işte şirketlerin aklıyla gidiyor bunlar dün akşam bialiyıldırım taksidurağıniziyaret ediyor mesela bizim odaya hangibirisi gelipte esnafın sıkıntılarını söylemiş benherzaman da söylüyorum bu akp olduğu müddetçe Servis esnafın yüzü gelmeyecek çünkü devlet belediyeler onları savunuyorlar
Avatar
Niyazi Ateş - 1 yıl önce
Bu firmaların isimlerinide söyleyin efor tur ihale için esnaf arkadaşı silahlar yaraladı hala biltes kolejini taşıyor milletin parasınıda vermiyor
Avatar
metin Sarıboğa - 1 yıl önce
Değeli esnaf arkadaşlarım madem ibb bir kocaeli kadar olamıyor ozaman bizde suçluyuz neden kontağımızı ikigün kapatamıyoruz zira ikigünde iflas etmeyiz herhalde saygılar.
Avatar
oktay - 1 yıl önce
Bu firmalar zaten dinsiz imansız bizim güvendiğimiz yetkililerde zavallı onların yavşagi firmaların destekçisi hepiniz bir olun mutfak gidamaddeside satmaya başlarlar