O Terlik Her Şeyi Anlatıyor Aslında...


Sevda TÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

11 Temmuz 2017, 11:46

Tam 23 yıl önce bugün yani 11 Temmuz’da dünyanın gözü önünde Avrupa’nın göbeğinde Bosna Srebrenitsa'da 8372 kişi Sırplar tarafından katledildi. 1991-1995 yılları arasında Bosna’da yapılan soykırım ve katliam sözüm ona resmen bize her fırsatta insan haklarından söz eden Birleşmiş Milletler ve Avrupa Palementosu gözetiminde yapıldı...

Neden, müdahale etmediler çünkü katledilenler Müslüman olunca bunlar sadece seyreder ve istedikleri sayıda Müslüman ölene kadar ortada laf çevirip dururlar.

Batının kafası dün ne ise bugün de aynıdır...

Aynı Suriye’de, Mısır’da, Myanmar’da, Gazze’de kısacası dünyanın bir yerinde konu Müslümanların katli ise sus pus olurlar. Fakat Yahudi ya da Hristiyan bir kişinin kılına zarar gelse dünyayı ayağa kaldırırlar.

“Onlar Müslüman kanı ile beslenmeyi severler”...

Osmanlı İmparatorluğu yıkılmadan önce dünyanın hiçbir yerinde Müslümanlar zulüm görmezlerdi, Osmanlı tüm Müslümanların hamisi durumundaydı. Ne zamanki Osmanlı güçten düşmeye başladı ve parçalandı işte o zamandan bu yana Müslümanlar zulüm içinde.

Batı güçlü bir Müslüman ülke istemez çünkü biliyor ki bir Müslüman ülke ve bir lider güçlendiğinde diğer Müslümanlar onun peşinden gelir ve tekrar aynı Osmanlı gibi batının başına bela olur.

Batının en büyük kabusu Osmanlı ruhunun yeniden dirilmesi ve Müslümanların birlik ve beraberlik içinde karşılarına geçmeleridir.

İşte bu yüzden Osmanlı parçalandıktan sonra geriye kalan topraklara kurulan Türkiye Cumhuriyeti devletini hep kendi kontrollerinde “HASTA ADAM” pozisyonunda tutarak sömürdüler.

"Solarsa sularız yeşerirse budarız” mantığı ile yıllarca bize hükmettiler.

Ve tabii ki ne zaman ki Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümeti iktidar oldu, bütün hesapları alt üst oldu. Yıllarca bu ülkede Batı’nın yani üst akıl dediğimiz sömürgecilerin onayı olmadan bir parti seçimi alsa da hükümet olamazdı. Batı, Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti'ye de aynı muameleyi yaptı.

Neredeyse 90 yıl bu mantıkla devralınan bir ülkede bu oyunu kurallarına göre oymak gerekirdi ve Recep Tayyip Erdoğan da onların kurallarına göre bu oyuna başladı.

Ta ki “One Minute” diyene kadar...

Eee... Zor oyunu bozarmış!

Batının karın ağrıları 2007’de ve Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyaya yani Müslümanlara karşı Birleşmiş Milletler'in yüzüne karşı “One Minute” demesiyle başladı.

Halbuki ilk seçildiğinde batı, Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi kullanacakları lider ve parti olarak görmüşlerdi. Ne zamanki “ Bu adam bizim başımıza bela olacak” demeye başladılar işte o günden bu yana güçlü bir Türkiye’nin önünü kesmek için resmen bize savaş açmış durumdalar.

Kısacası Recep Tayyip Erdoğan bütün dünyaya adeta “Sol gösterip Sağdan bir güzel vurmuş” oldu... Yıllarca bu millete “Sağ gösterip soldan vurup” zulüm yapan zihniyetleri kendi silahlarıyla vurarak 90 yıllık oyunu bozmuş oldu.

O gün bu gündür Batı, içimizdeki maşalarıyla bizimle uğraşıyor, daha doğrusu dertleri güçlü bir lider ve bütün sıkıntıları da “Recep Tayyip Erdoğan”...

Her hamlelerinde liderine sahip çıkan bir Türk milleti de tabii ki işlerini iyice zorlaştırmış oldu.

Yıllarca bir kısım insanımızı kendi dinlerine adeta düşman etmeyi başaran Batı zihniyeti bugün aynı insanları sadece dindar olduğu için yaptığı hizmetleri görmezden gelip bir lidere ve partiye düşman haline getirdi.

Adalet, demokrasi ve özgürlüklerden söz eden bir zihniyetin adaleti, sadece kendi gibi yaşayan ve düşünen insanlara karşı bir anlayışa dönüştü.

Şunu kimse unutmasın: Srebrenitsa’da Boşnaklar katledilirken seyredenler Suriye, Gazze’de katledilen Müslümanlar için ses çıkarmadılar...

Dün Srebrenitsa neyse bugün de Suriye, Filistin aynıdır bunlar için...

Ve bugün tek dertleri güçlü bir Müslüman ülkenin karşılarında olması, etrafına diğer Müslümanları toplayarak meydan okumasıdır.

Osmanlı'yı parçalamayı başardılar fakat şu saatten sonra Türkiye’yi parçalamayı ve bölmeyi başaramayacaklar.

Evet, içimizdeki yandaşları onlar için çok iyi çalışıyorlar ama bu millet eskisi gibi değil, gözü kara, aynı 15 Temmuz’da olduğu gibi...

Bu ülke ve bu hayat bize piyangodan çıkmadı, bu millet şehit kanlarıyla sulanmış bu ülkeyi kendisi inşa etti...

Artık geriye dönüş yok, “Durmak yok yola devam” dedi ve bedeli ne olursa olsun bu millet asla durmayacak...

Çünkü her şeyin, başımıza örülmeye çalışılan tüm çorapların farkında...

Katliamın yıldönümü olması sebebiyle başta Srebrenitsa olmak üzere ve her nerede şehit düşmüş kardeşimiz varsa ruhları şad olsun.  

“Zalimler için yaşasın cehennem”.

Ha! Bu arada aklıma geldi...

Biliyorsunuz CHP liderinin 15 Temmuz gecesi Bakırköy Belediye Başkanı’nın evinde darbeyi seyrederken çekilmiş fotoğrafları çıktı. Ülke yanıyor fakat onlar dizi seyreder gibi televizyondan olanları seyrediyorlar.

Fakat tabi en önemli konu şu: Sayın Lider(!) eve girerken ayakkabılarını çıkarmış terlik giymiş. Her ne kadar vekilleri şehit evlerine taziyeye giderken ayakkabılarını çıkarmıyor olsalar da liderleri eve ayakkabı ile girmiyor.

Aklıma hemen PKK ile dağda yapılan bir röportaj geldi. Binlerce insanı katleden ülkeyi kaosa sürüklemek için çabalayan teröristlerin ne kadar temiz ve çevreci olduklarını o röportajla öğrenmiş olmuştuk.

"Teröristler yerlere çöp atmıyorlar" haberini yapmışlardı... Yani "İnsan katlederler ama asla yere çöp atmazlar"! Ne kadar önemli bir detay öyle değil mi?

Derin bir “Ohhh” çekip içimize su serpilmişti, önemli tabi katillerin çevreci olması bizim için büyük bir artı ve değer(!)... Evlatları katledilmiş insanların akıllarıyla, vicdanlarıyla, acılarıyla dalga geçmek bu olsa gerek...

Neyse işte, CHP liderinin de temizliğe önem vererek eve ayakkabıyla girmemesi bence önemli bir detay(!)

249 kişi vatanı için canını verirken, insanlar gazi olurken, ortalık mahşer yeriyken olanları takım elbise ile televizyondan seyretmesi bize o kadar koymadı fakat şayet o eve ayakkabıyla girseydi işte o zaman içimize çok otururdu herhalde(!).

O TERLİK HERŞEYİ ANLATIYOR ASLINDA...

Çevreci ve temiz olmak önemli!

Ne yapıyormuşuz: Yerlere çöp atmıyor ve eve ayakkabıyla girmiyormuşuz...

Artık anlayana...
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.