Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Bunlar ne menem anamuhalefet"

Keçiören'de Ankara Büyükşehir Belediyesi toplu açılış töreninde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP bildirisine tepkisini dile getirdi ve 'Böyle bir anlayış olur mu? Bunlar ne menem bir muhalefet.' dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Bunlar ne menem anamuhalefet"

Keçiören trafiğini ve Fatih Köprüsü'nün yükünü önemli ölçüde rahatlatacak Yavuz Sultan Selim Bulvarı (Yeni Keçiören Bulvarı) ile Büyükşehir Belediyesi’nin 88 farklı hizmetinin toplu açılışını yapılıyor. Açılış Yavuz Sultan Selim Bulvarı'nın Basınevleri tarafında yapılan köprülü kavşakta düzenleniyor.

Başta, Keçiören'in trafiğini yüzde 40 oranında rahatlatması beklenen Yavuz Sultan Selim Bulvarı (Yeni Keçiören Bulvarı) olmak üzere, açılışı yapılacak 88 hizmetten bazıları şöyle:

"Bin 100 kilometre cadde ve bulvar yol açımı, Kazım Karabekir Caddesi yol genişletme çalışması, ANKAPARK Giriş Köprüsü, ANKAPARK yaya geçiş köprüleri, Hurdacılar 1. U Köprüsü, TKİ Önü Yaya Üst Geçit Köprüsü, Havaalanı Yolu Yaya Üst Geçidi, 4.4 milyon ton asfalt serimi, çevre ilçelere 5 adet asfalt plenti yapımı, alt geçit ve köprülere dekoratif seramik kaplama, Ankara Kalesi Terası ve Kale Konağı yapımı, Batıkent Milli İrade Parkı, Siteler esnafına Mobilya AVM, 1.7 milyon metrekare kaldırım döşemesi."

Keçiören'de Ankara Büyükşehir Belediyesi toplu açılış töreninde önce Başbakan Binali Yıldırım ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan terör örgütlerine sert yanıtta bulunurken, CHP bildirisiyle ilgili de açıklamada bulundu. 'Anamuhalefet partisi bildirisinde kalkıyor sarayı ve iktidar partisini de DEAŞ ve diğer terör örgütleriyle yardım yataklık ile suçluyor. Böyle bir anlayış olur mu? Bunlar ne menem bir muhalefet.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından notlar;

* Büyükşehir Belediyemizin tamamladığı Yavuz Selim Bulvarı ve 88 projenin resmi açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Toplam yatırım bedeli 1 milyar 955 milyon TL'yi bulan eserlerin Başkentimize hayırlı olmasını diliyorum.

* 88 hizmet arasında 1.100 kilometre cadde bulvar, köprüler, 4 buçuk milyon ton asfalt serimi de yer alıyor. Çok sayıda çevre düzenlemesi, hizmet binası bulunuyor. Açılışını yaptığımız eserlerin en önemlilerinden biri Yavuz Sultan Selim Bulvarı'dır. Keçiören Ankaramızın ikinci büyük ilçesidir.

'METRO YAKIN ZAMANDA HİZMETE AÇILACAK'

* Ülke genelinde de hayli ön sıralarda yer alıyor. Güney istikametindeki tek giriş çıkış yeri Fatih Köprüsü yıllardır tüm yükü tek başına yaşıyordu. Özellikle trafik çilesini yakından biliyorum. İnşallah Yavuz Sultan Selim Bulvarı bu sıkıntıyı çözecek.

* Metro inşallah yakın bir zamanda hizmetinize açılacak. Şu an test sürüşleri devam ediyor. Keçiören Metrosu buraya farklı bir moderniteyi de getirecek. Keçiören'deki vatandaşlarımız oturdukları yerlerin de fiyatları buralarda uçacak. Bir ayı dahi bulmayan sürede 4 şeritten 8 şerite çıkan Turan Güneş Bulvarı ile tıkanıklık büyük oranda giderilmiştir.

* Bir şehre hizmet etmek sadece gönül işi değil vizyon işidir. Millete hizmet etmek aşk ile olur, vizyonunuz yoksa oraya hizmet edemezsiniz. Biz yola çıkarken ne dedik; insanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik, bu yola böyle çıktık.

* Eğer siyasetçi oturduğu koltuğa güç katmıyorsa, koltuktan güç bekliyorsa ondan bir şey olmaz. Bizler her gece yatağa başımızı koymadan önce nefis muhasebesi yapmanın mücadelesi içindeyiz. Bizim siyaset felsefemizin temeli budur. 1994'ten beri sorumluluk sahibi olduğumuz her alanda elde ettiğimiz başırı da ondandır.

* Bu ülkenin hükümetine saldırmak hiçbir siyasetçiye yakışmaz. Ondan sonra niye yargıya gidiliyor, nereye gidilecek. Herkes haddini bilecek. Bu ülkede vatana ihanet edenlerin bu ülkede terör estirenlerin avukatlığına soyunanlar bunun bedelini ödemek zorundadır, hesabını vermek zorundadır.

* Milletini karşısına alan bedbahtır. Biz milletimize güvendik inandık. Sırtımızı şu bu örgüte değil sadece Hakk'a ve halka dayadık. Bizim milletimiz hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadı. Yürüyeceksen millet yürüyecek arkandan, millet arkamızdan yürüdü.

* 15 Temmuz'da olduğu gibi gerekirse canını ortaya koyarak iradesi için çalışanlara sahip çıktı bu millet. Bu millet farklı be. Bu millet aziz, yüce. Sevdiğini Allah için seven millet. Keçiören başta olmak üzere tüm Ankara tarihe geçecek bir destan yazdı. Genelkurmay kavşağında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi etrafında şehit olanların arasında çok sayıda Keçiörenli var.

* Rahat evlerinden çıkıp evlatlarının geleceğini korumak için şehadete koşan kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Son neferler olan 15 Temmuz şehitlerimize terörle mücadele şehitlerimize tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ankara Anadolu'nun ortasında yer aldığından düşman işgaline uğramamış bir şehirdir. Ankara'ya düşmanın ayağının basmamasının sebebi coğrafi konumu değil insanlarıdır.

* Helikopterler gökten ölüm kusarken yetişebilse kuyruğundan tutup yere çarpıcak olanların önünde kim durabilir. Binaların çatısından onların üzerine eline ne geçtiyse fırlatan bir şehrin evlatları izin verir mi? Vermedi ve vermeyecek. Ben milletimi Allah için seviyorum. Bu yolda milletimizle dimdik duracağız.

* 15 Temmuz gecesi gösterdiği duruştan dolayı her türlü teşekkürü hakediyor. Mamak, Kazan, Kızılcahamam, Sincan tüm Ankara gazilik ve kahramanlık ünvanını da hakediyor.

* Şehitlerimizin gazilerimizin fedakarlıklarıyla aydınlattıkları bu yolda hedeflerimiz doğrultusunda kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz. Bu mücadeleden başarıyla çıkmak boynumuzun borcudur. Türkiye'nin önüne sıra sıra dizilen terör örgütleri, kimi zaman nöbetleşe kimi zaman hep beraber Türkiye'nin önünü kesmek, dikkatini dağıtmaktır.

* Türkiye ne zaman hayırlı bir adım atmaya kalksa ortalık toza bürünüyor. DEAŞ neredeyse 11-12 yıldır Irak, 4,5 yıldır Suriye'de, PKK 1984'ten beri kanlı eylemlerini sürdürüyor. FETÖ ise yarım asırlık hazırlığın ardından 3 yıldır milletimize karşı savaş ilan etmiş durumda. Bölgenin yeniden yapılandırıldığı dönemde Türkiye'nin üzerine saldırmaları sanırım tesadüf değildir. İddiaları ve ideolojileri normal şartlarda bir araya gelmez. Ama bakıyorsunuz aynı senaryoda yer almaktan rahatsız değiller. Ama iddiaları ideolojileri yalan. FETÖ'nün gözünü kan bürümüş katil sürüsü beslediğini gördük.

* Bizim verdiğimiz vergiler, tank, top silahlarla bu milletin evlatlarına ölüm yapdırdılar. Maske yırtıldı her şey meydana çıktı. Bölücü örgüt hakkı, hukuku ağzından eksik etmez. Döktüğü kanın haddi hesabı yoktur.

* Anamuhalefet partisi bildirisinde kalkıyor sarayı ve iktidar partisini de DEAŞ ve diğer terör örgütleriyle yardım yataklık ile suçluyor. Böyle bir anlayış olur mu? Bunlar ne menem bir muhalefet. DEAŞ'a karşı mücadeleyi vereceksin sonra yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış, bizi bastırmaya kalkacaksın.

* PKK ırkçılık yapan diğer tarafta bir ideolojiye tapar. Bu ideoloji hedefi ülkelerle karışıklık yaratır. Deve deseniz deve değil, kuş deseniz kuş değil. Mehmet Akif Ersoy'un dediği gibi; Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk; Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk. Milletimiz oynanan oyunu görüyor. Milletimiz aynı zamanda kararını da verdi. Hep söylüyorum ya sakın kader deme, kaderin üzerinde bir kader vardır, ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır, gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır, yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır. Batı ne der aldırış etmeyin, Allah ne der ona bakın. Türk milletini anlamak istemeyenler için bu milleti bölemeyeceksiniz, bu bayrağı indiremeyeceksiniz, bu ezanları susturamayacaksınız, bu devleti yıkamayacaksınız. Bu yoldan dönmeyeceğiz. Tekmillet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Biz Suriye'de Irak'ta dünyada bunun için varız. Tüm mazlum mağdurların yanında bunun için varız. Pir Sultan'ın dediği gibi; Koyun beni Hak aşkına yanayım, Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan. Yolumdan dönüp, mahrum mu kalayım? Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından notlar;

* 2002'den itibaren her biri devrim niteliğindeki tüm icraatlarımızı Ankara'dan sizlerin arasından gerçekleştirdik. Ülkemize çağ atlatan sessiz devrimleri hep bu güzel şehirden gerçekleştirdik. Bizimle Ankara şaha kalktı, Türkiye şaha kalktı.

* Keçiören'in ulaşım sorunu hafifletmek için çalışmalar devam ediyor. 31 Ağustos'ta Keçiören Metrosu'nun test sürüşlerine başladık. Yakın zamanda sene başından itibaren Keçiören Metrosu hizmete giriyor. Ulaşım çilesi sona eriyor. Bütün Keçiörenliler sevinecek.

* Ama iki genç üzülecek. Yazdıkları tweette diyor ki birbirlerine 'Aşkımız Keçiören Metrosu gibi olsun bitmesin' metro bitiyor ama sizin aşkınız hiç bitmesin gençler. Sayın Cumhurbaşkanım bu tören vesilesiyle Yavuz Sultan Selim Bulvarı da hizmete giriyor. Köprümüz 26 Ağustos'ta hizmete girdi. İstanbul'un trafiğini rahatlatan çok önemli çok büyük bir proje.

* Değerli kardeşlerim Selçuklu Gülhane Basın Caddelerinin kesişiminden başlayan bu bulvar 2 şeritli gidiş ve geliş olarak tamamlandı. Trafik yüzde 40 oranında rahatlayacak. Fatih Köprüsü'nün yükü alınacak. Keçiören'in alternatif çıkışı yoktu, ama bu bulvarla alternatif çıkışı da olmuş olacak.

* Bugün 88 projenin toplu açılışını yapıyoruz. Tutarı ne kadar 2 milyar TL. Ankara için helal olsun, daha fazlasına layık. Ankara son 14 yılda gerek şehircilik gerek altyapı yatırımları bakımından... Biz sizler için bütün şehirlere örnek olacak şehircilik çalışmasını yapıyoruz. Bugün dünya şehircilik günü. Bu anlamda ayrıca mutluluk yaşıyoruz.

* Parkları, yeşil alanları ve dinlenme merkezleriyle örnek hizmetleri Ankara bir bir hakediyor. Ankara nüfusunun yüzde 98'i doğalgaz kullanıyor. Şehir içi otobüslerin yüzde 80'i de temiz yakıt doğalgaz kullanıyor. Tükettiği kadar elektriği üretiyor. Dünyanın en büyük kentsel dönüşümünü Mamak'ta gerçekleştiriyor. Türkiye'nin en büyük restorasyon çalışması da Ankara'da. İnşallah Türksat 6A uydumuzda yüzde 100 Türk işçiliği ile Ankara'da üretilecek.

* Ankara'yı hızlı tren ağlarının merkezi yapacağız. 29 Ekim'de Avrupa'nın en büyük 6., Türkiye'nin en büyük hızlı tren garını da yaparak hizmete soktuk. Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Segili Ankaralılar hizmet ve eserlerimizle 81 vilayetimize projeler, eserler kazandırıyoruz.

* 2023 hedeflerimize kararlı bir şekilde gidiyoruz. Yarın bugünden daha güzel olacak. Arkamızda kaya gibi milletimizin duası var.


Etiketler; #ERDOĞAN

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.