Suriyeliler Üzerinde Faşizm...


Sevda TÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

04 Temmuz 2017, 10:41

Geçen yıl 15 Temmuz’dan önce yine bu Suriyeli mülteciler konusunu gündeme taşımışlardı.

Suriyeli mülteciler üzerinden milleti tahrik etmek için aslı olan veya olmayan bir sürü haber yayınlayıp, algı operasyonu yapmışlardı. Irkçılık ve faşizm o günlerde hat safhaya varmıştı.

Bugünlerde yine aynısını yapıyorlar...

3 milyondan fazla Suriyeli'ye kapılarımızı açtık, tabi ki bunların içinde hırlısı var hırsızı var. Fakat sanki hepsi öyleymiş gibi bir algı çalışması yapılarak Suriyeliler üzerinden milleti savaştan kaçmış mazlum insanlara karşı kışkırtarak ayrı bir kaos üretmeye çalışıyorlar.

CHP’nin yürüyüşüne dahil olan kim varsa, onlar da Suriyeliler üzerinden tahrik söylemleri kullanıyorlar.

Peki soralım bakalım: Ya bu mülteciler Suriyeli olmasaydılar da, Sırp ya da batılı bir ülkenin vatandaşı olsaydı ne olurdu?

Emin olun, sırf Müslüman olmadıkları için bugün Suriyelileri kapı dışarı etmek isteyenler onları bağırlarına basarlardı.

Hatta “Bize medeniyet getirdiler"diyerek dokunanı yakarlardı. 

Halbuki Akif’in dediği gibi “Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar” olmasaydı zaten bugün Suriyeliler de mülteci olmaz kendi ülkelerinde yaşıyor olurlardı.

Geçen yıl 15 Temmuz öncesi nasıl ki bu konuyu kaşıyıp kaos çıkarmaya çalıştılarsa, bu yıl da 15 Temmuz'un yıldönümü öncesi aynısı yapıyorlar. 

CHP’nin ve ona destek veren illegal örgütlerin bu kaos planındaki rolleri neyse bu konuda bu planın bir parçası.

Evet, Suriyeli mülteci konusu çok önemli...

3 milyon kişiyi hangi ülkeye yollasanız, bugün bizde yaşanan sıkıntılar orada da yaşanır. Sayıyla karpuz seçer gibi mülteci kabul eden ülkelerde tabi ki bizde yaşanan problemler yaşanmaz.

Atatürk zamanında bu ülkeye balkanlardan binlerce mülteci gelmedi mi, geldi ve benim dedelerim de Bosna’dan buraya göç etmişler.

Atatürk onları kapı dışarı mı etti, hayır...

Peki o zaman Atatürk’e neden laf söylemiyorlar acaba?

O zaman Atatürk kötü bir lider miydi?

Hatta, Atatürk bir Osmanlı subayı olmakla birlikte, bir muhacir sayılırdı. 

Şimdi biz, Selanik doğumlu olan Atatürk'ü de mi reddelim ? 

Hayır, zamanında Osmanlı da , Atatürk de doğrusunu yaptı, bugün de hükümet doğrusunu yapıyor.

Benim dedem ve benim gibi birçok kişinin dedesi Balkanlardan buralara mülteci olarak geldiler ve aynı dedelerimiz Çanakkale'de bu topraklar için şehit oldular.

Bunlar bunu anlayamazlar çünkü zalimler...

Bugün istemediğiniz bu mazlumlar bundan 20 yıl sonra bu ülkeye hizmet edecekler, belki de sizin sadece yürümek için kullandığınız bu yollara kilometrelerce yollar ekleyecekler.

İçlerinde sıkıntılı olanı, hırsız, hayırsız, katil olanı yok mu, tabi ki var...

3 milyon kişiden söz ediyoruz bayanlar baylar, adeta bir ülke kadar insanı içimize aldık ve beraberinde sıkıntıları da var tabi.

Devletin görevi  gerçekten sıkıntılı olanları  tespit edip bunları ülkelerine geri yollamaktır.

Lakin 3 milyon kişinin hepsini aynı kefeye koymak hem vicdansızlık hem de adaletsizliktir.

Sonra yollarda “adalet” diye yürürler...

Yesinler sizin adaletinizi vicdanınızı...

Özellikle İstanbul Fatih'te bir Suriyeli akını var, Fatih bu yüzden gerçekten mağdur bir durumda. Özellikle Yavuzselim Koyunbaba parkında yetkililer yani sivil polisler operasyon yapmalılar.

Hepsi uyuşturucu, silah, hırsızlık, kontratsız ev kiralama, çete vs... Her ne ararsan var, burada iyice bir temizlik yapılması şart. Bazı yerlerde daha yoğun yerleşim olduğu için haliyle sıkıntılarda oralardan daha çok çıkıyor.

Fakat dediğim gibi bu mülteciler Müslüman olmasalardı, batıdan Hristiyan veya Yahudi olsalardı, kimse ses çıkarmaz üstüne bir de bize madalya takarlardı...

Konu “Hilal ve Haç’ın savaşı” efendim siz hala anlamadınız mı?

Hepimiz şunu iyice anlayalım!

Özellikle buradan Ak Parti kadro ve teşkilatlarına sesleniyorum:Bu sefer geziden daha organize ve daha iyi hazırlanılmış bir kalkışma planı içindeler.

7 Haziran seçimlerinden sonra bir silkelenme yaşayan Ak kadrolarda kasım seçimlerinden sonra yine bir güç zehirlenmesi oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “metal yorgunluğu” dediği şeyin içinde aslında bu güç zehirlenmesi de var. Cumhurbaşkanı gereğini yapacak, fakat Ak kadrolar kendi içinde iyice bir silkelenerek yollarına devam etmeliler.

Dışardan planlı içerden destekli bu yeni kalkışma hareketine akılcı ve sitemli bir şekilde yaklaşmalılar.

Bu ülkede en tehlikeli kesim ise “ solcu görünen faşistlerdir.”

Ve bugün CHP’de her kaosun başını çekenler de bu grubun içindeler.

Bugün Suriyeli mültecilere “GİTSİN” diyenlere şunu sormak lazım!

Boşnakları Bosna’ya, Çerkez’leri Kafkasya’ya, Arnavutları Kosova’ya ve Türkleri de Orta Asya’ya geri yollayalım olur mu?

Eee... Sonra kim kalacak eliniz de acaba?

Bu ülkenin tarihinden bihaber Batı güdümlü maşalara bunu anlatmazsınız çünkü bunlar sadece denileni yaparlar.

Şunu da şuracığa iliştirelim: Asılsız provokasyon içerikli haberleri yapanlar veya paylaşım yapan hesaplar tespit edilerek haklarında kanuni işlemler yapılıyor. Her kavgayı her olayı “Suriyeli” başlığı ile paylaşanlar bunu da bilsinler.

Netice, aşırı sorunlu olan mülteci hangi ülkenden olursa olsun sınırdışı edilmeli, bunu destekliyorum ve öyle de olmalı. Fakat bütün mültecileri aynı kefeye koyarak toplumda algı oluşturmaya çalışma ise sadece ve sadece faşistliktir.

Ve şu sözleri ekleyerek bitirelim : 
          
           
Fuat Paşa, İngiliz sefirine sorar:
 
  • Dünyanın en güçlü devleti hangisidir?
  • Sefir, Osmanlı, ve Fuat Paşa devam eder...
  • 3 asırdır siz dışardan biz içerden yıkamıyoruz zira!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.