Teşekkürler CHP, Yaşasın “ADALET”


Sevda TÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

07 Temmuz 2017, 10:30

Aslında galiba hepimizin CHP'ye, Kılıçdaroğlu’na ve ona eşlik edenlere bol bol teşekkür etmemiz gerekiyor...

Bu sözüm ona adalet yürüyüşünü bir de tersten okuyalım ne dersiniz...

CHP ve onlara eşlik edenler her ne kadar kaos çıkarmak, kamusal düzeni bozmak, milleti sokağa dökerek huzuru bozmaya yönelik sözüm ona “Adalet” arayışı için yollara düşmüş olduklarını söyleseler de, tam tersi bu ülkede nasıl bir demokrasi, özgürlük ve adalet olduğunu Türk milletine  ve tüm dünyaya göstermiş oldular.

CHP’de zihniyet hep böyleydi ve asla değişmedi, sadece demokrasi, özgürlük ve adaletin içeriği onlarda halkın iradesini yok saymak olduğu için doğal yaşama ayak uyduramıyorlar o kadar.

Evet, CHP ve Kılıçdaroğlu’na ve hatta bu yürüyüşe katılan herkese çok teşekkür ediyoruz...

Beğenmedikleri bu ülkede, beğenmedikleri demokrasi ve adalet sistemi içinde, ülkede OHAL varken,  bu koşullarda bu yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Bu yürüyüşleriyle aslında OHAL koşullarında iktidarın demokrasiye, özgürlüklere ve adalete ne kadar bağlı olduğunu bizzat CHP ve yanındakiler ortaya koymuş oldular.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hükümeti yürüyüşe katılanların can güvenliklerinin korunmasını sağlayarak, düşüncelerini rahatça ifade edecekleri bir ortamı oluşturarak, birkaç ferdi ve radikal olayın da önünü keserek demokrasi, özgürlük ve adalete olan inançlarını bir kez daha Türk milleti ve dünyanın gözü önünde ortaya koymuş oldular.

Yani anlayacağınız bu yürüyüş ile CHP ve yanındakiler bu ülkede “demokrasi, adalet ve özgürlüklerde” geldiğimiz durumun sağlamasını yapmış oldular.

Eksik olmasınlar!

Fakat tabi CHP ve yanındakiler kendi adlarına “kaş yapalım derken göz çıkartmış” oldular o ayrı mesele...

Milleti ve olayları okumaktan aciz oldukları için ne yaptıklarının veya yaptıklarının hangi amaca hizmet ettiğinin farkında bile değiller.

Aslında bu yürüyüşü yapma amçlarını başta belirttiğim gibi hepimiz biliyoruz, fakat karşıdan bakıldığında, millet bu yürüyüşü şöyle okuyor: 

Arkadaş! Ülkede OHAL var ama günlerdir binlerce kişi Ankara’dan İstanbul’a yürüyor. Hükümet düşünce özgürlüğü içinde bunu eleştirse de bunlara müdahale etmediği gibi bir de güvenliklerini sağlıyor.Kamusal düzenin bozulmaması için gerekeni yapıp, yürüyüşe katılanların sağlıkla bu yürüyüşü gerçekleştirmelerini sağlıyor.

Dünyanın başka bir ülkesinde bu olsa , o göstericiler çoktan dağıtılmış, kodesi boylamışlardı...

Biz de ise OHAL var durum buysa netice “BİZDEKİ DEMOKRASİ DÜNYANIN NERESİNDE VAR?”.

Örnek alıp ,güdümünde hareket ettikleri Batı’da ya da ABD’de göstericilere polisin neler yaptığını hepimiz biliyoruz.

Evet, gerçek demokrasiyi ve adaleti bilenler bu yürüyüşü böyle okuyor...

Gezi olaylarından bu tarafa ne diyoruz: Bu millet uyandı artık ve bu milleti artık kimse aptal yerine koyamaz.

Yıllarca bu milleti zulümlerle, darbelerle, yasaklarla bastırıp “çakma demokrasi ve adalet” anlayışını yutturduklarını zannedenlerin devri geçti.

CHP’de zihniyet hep aynıdır...

Zamanında bir CHP’li gencin Ankara Kızılay meydanında dönemin başbakanı Menderes’in yakasına yapışıp “Adalet özgürlük istiyoruz” demesi ve Menderes'in “Başbakanın yakasına yapışıp istediğini söylüyorsun, daha  ne kadar özgür olacaksın?” diyerek verdiği tarihi ayar ne ise bugün de bu yürüyüşlerinin durumu aynıdır.

Referandum sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sarıyer'de CHP’nin “HAYIR” çadırını ziyareti sırasında Erdoğan’a çadırdaki bazılarının tepki vermesi ne kadar özgürlük ve demokrasi ise işte bugün de bu yürüyüş aynıdır.

CHP, geçmişte de böyleydi şimdi de böyle ve gelecekte de değişmeyecek hep bu kafada olacak...

Cumhurbaşkanının, Başbakanın yüzüne istediğini söyle ve sonra ülkede “demokrasi özgürlük adalet” yok de!

Ülkede OHAL varken Ankara’dan çık İstanbul’a kadar yürü bir de yanına illegal örgütleri tak, üstüne devlet seni korusun ama yine “adalet demokrasi özgürlük” yok de!

CHP açısından ne trajikomik bir durum öyle değil mi!

Sonra da neden her seçimde millet bizi sandığa gömüyor...

Her zamanki gibi CHP bu yaptığıyla da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti hükümeti lehine bir çalışma yapmış oldu...

Eee, bize de ne düşer: “Allah razı olsun Çok teşekkür ederiz” demek düşer...

Bu milletin aklıyla, vicdanıyla dalga geçercesine ne yapıyorlarsa kendi açılarından hep ters tepiyor...

Yürüyüşün sonuna gelindi...

Kılıçdaroğlu, İstanbul ayağında “Kimsenin burnu bile kanamasın” mesajları veriyor. Tabi ki kanmasın, kanamamalı fakat ne kadar samimi olduğuna, birlikte yürüdüğü illegal örgütlere, HDP, FETÖ yandaşlarına bakarak bu millet karar verecek.

Anlayacağınız CHP yine kendi açısından baltayı taşa vurdu...

Bu yürüyüş ile kendi amaçlarına ulaşmış olamadılar, fakat hükümetin “Demokrasi, özgürlük, adalet” söylemlerini hayata nasıl geçirdiğinin ispatında büyük emek harcamış oldular.

Ve bu bağlamda ülke adına, millet adına ve hükümet adına ülkedeki demokrasi, özgürlük, adalet kavramlarının ne kadar güçlü olduğunu bu millete ve tüm dünyaya gösterdikleri için kendilerineteşekkürü bir borç biliriz...

Allah böyle bir muhalefeti başımızdan eksik etmesin efendim.. 

Teşekkürler CHP, Yaşasın "ADALET, ÖZGÜRLÜK ve DEMOKRASİ"

Artık anlayana...
 
 
 
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tuncay izmir - 4 ay önce
sevda hanım gerçekten doğru tespitler.chp bu ülkede demokrasi ,özgürlük ve hür düşünce olduğunu aksini idda etselerde ispatlmış oluyorlar.diktatörün ülkesinde değil günlerce yol yürümek . emekleyemezsiniz bile.hayırlı günler