Başbakan Binali Yıldırım Açıklama Yaptı

Başbakan Binali Yıldırım, Valiler Toplantısı'nda açıklama yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım Açıklama Yaptı
08 Eylül 2016 Perşembe 10:43

Başbakan Binali Yıldırım, Valiler Toplantısı'nda açıklama yaptı.Değindiği bazı noktalar ise şu şekilde:

"Buradan Cumhurbaşkanımıza gideceksiniz, şüphesiz talimatları olacak. Bir insan düşünün, baş var ve uzuvları var. Vatandaşa en yakın duran, vatandaşın her türlü sorunuyla dertlenen idareler yerel idarelerdir. Dolayısıyla biz buradan Ankara'dan gördüğümüzü sizin gördüğünüzle aynı olmadığını biliyoruz. Her şeyden önce Ankara'yla Anadolu'nun olaylara bakışı arasındaki uyumsuzluğun ortadan kalkması lazım. Biz Ankara'da bazı şeyleri yazıyoruz, çiziyoruz, talimat veriyoruz. Düşünüyoruz ki her şey çiçek gibi diyor. Gidip gördüğümüzde öyle olmadığını görüyoruz. Ankara'nın merkez teşkilatlarının sahada ne oluyor, ne bitiyor izlemesi lazım. İzlemek yetmez, gidip bakacak. Yukarıda planlandığı gibi işler düzgün gidiyor mu, gitmiyor mu? Bize verilen raporlar farklı şekilde mi uygulanıyor görmek lazım. Ankara sizinle, siz Ankara'yla iletişim halinde olacaksınız. "

"Darbe girişimi yetmezmiş gibi bölücü terör iş başında.İki önemli mücadelemiz var." 

"Terörün tek bir gündem olarak devam etmesine izin vermeyin. Bunu yaparsak terör örgütlerinin amacına hizmet etmiş oluruz. Milletin morale ihtiyacı var." 

"İntikam duygusu ile değil adaletle hareket edeceğiz. Biz soruşturmaları tek tek kontrol edemeyiz. Bizim sizlerin ferasetine, adaletine güvenmekten başka yönümüz yok. Kılı kırk yaracaksınız. Burada ölçünüz belli. Baştan dedik ki, 17/25 Aralık sonrasında örgütün devletle bilek gürüşü yaptığı gündür. O günden sonra bu örgütle bağlantılı iş yapanlar varsa, bunların mazur görülmesi asla düşünülemez. O yüzden yapacağınız çalışmalarda bu hususa özellikle ehemmiyet vermenizi istiyorum. Sizlerin adaletine güvenmekten başka çaremiz yok"

"Devletin kılcal damarlarına sızmış bu alçak örgütün bütün unsurlarının tasfiyesini uzatmadan yapmalıyız."

"Yanlış hesap Bağdat'tan döner. Adalete, hukuka uymayan bir iş varsa, bu çalışmalar tamamlandıktan sonra dönüp bakılacak ve yapılan yanlışlar düzeltilecek. Baştan yüzde 100 doğru yapılamayacağını kabul ettik. Çünkü örgüt kapalı, saydam değil. Tespitte bize zorluk çıkarıyor. "

"Bu konularda ne işi sulandıralım ne de bariz hatalara asla ve asla izin verelim. "

"OHAL'le jandarma ve sahil güvenlik İçişlerine bağlandı. Bu taşrada hissedilmedi. O yüzden oradaki sevk ve idarede bu hususu gözden uzak tutmayın." 

"Yönettiğinize şehre heyecan ve renk katacak projeler yaratın. Heyecan yaratın. Halkı bu projelere dahil edin.Vatandaş sizin heyecanınızı görmeli ve ortak olmalı, mutlaka yerel faaliyetlere hız vermelisiniz."

"İnsanı yücelt ki devlet yücelsin.İnsanı yaşat ki devlet yaşasın"

"Yeni bir sürece girdik. Yeni sürecin adı: Savunma değil taarruz"

"Hudut kapılarımızı emniyete alacağız. Dışarıdan girişleri önleyemezsek sızlanmanın anlamı yok. Hiçbir mazeretimiz olmayacak. Hudut kapısı dışındaki her geçiş düşman geçişidir anında karşılık verilecek. Hudut kapısı olmayan her geçiş gayrikanuni geçiştir, suçtur, gereği neyse yapılacak. Nasıl düşman saldırırsa karşılık veriliyor, bu da öyle. Anında gereğini yapacaksınız. "

"Yaz kış enselerinde olacaksınız"

"Mutlaka meseleyi bu ülkenin gündeminde en alt sıraya getirmeliyiz."

"Acılarımızı bağrımıza basacağız. Şehitlerimizi kalbimizde yaşatacağız ama mücadelede asla zafiyet, kararsızlık göstermeyeceğiz"

"Kararlılık olduğu müddetçe bu işi yönetilebilir hale getirebilriz. Terörle iltisaklı parti çıkmış 'Belediyelere ilişirseniz sivil direniş başlatacağız' diyor. Türkiye hukuk devleti, kimse hukuktan üstün değildir. Mahkeme çağrıyorsa tıpış tıpış gidip ifadesini verecek. Daha 6-7 Ekim olaylarının hesabı duruyor. "

"Gereğini Yapın Kardeşim"

"Yasaları uygularken asla tereddüt etmeyin, adaletten ayrılmayın, gençlerimizi dağa götürenlere vesile olanlara prim vermeyin, gereğini yapın kardeşim". 

"Reform paketinin uygulanması, takibi sizin göreviniz. Burada yatırımlar var. Somut, istihdam oluşturan projeler var."

"Proje Size Emanet"

"23 ilimizi ilgilendiren kalkınma, istihdam, reform paketi açıkladık. Bunu inceleyin. Reform paketinin uygulanması, takibi sizin göreviniz. Burada yatırımlar var, somut, istihdam oluşturan projeler var. Turizmi, sosyal hayatı canlandıracak projeler. Amacımız bölgeler arasındaki kalkınma farkını ortadan kaldırmak. Geçtiğimiz 15 yılda 23 ilin milli geliri 800 doların altındaydı. 15 yıl sonra 5000 dolara çıktı. Bu proje size emanet."

Çukurca'daki operasyona da değinen Binali Yıldırım, bayram trafiği konusunda uyarılar yaparak, bayramın yardımlaşma, birlik ve beraberlik anlamına geldiğini söyleyerek konuşmasını tamamladı.  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.