Başkan Erdoğan heyecanla beklenen aday listesini açıkladı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde AK Parti'nin adaylarını açıkladı.

Başkan Erdoğan heyecanla beklenen aday listesini açıkladı

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Konuşmamın başında MHP lideri Devlet Bahçeli'ye Cumhur İttifakı'na verdiği kıymet ve bağlılığı için bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz de AK Parti, olarak ülkemizin beka dayanağı olarak gördüğümüz Cumhur İttifakı'na bağlılığını ilan ediyoruz. 3 büyükşehirde aday çıkarmama kararı için de ayrıca teşekkür ediyorum. Bahçeli'nin ifadesiyle zillet ittifakı karşısında yükümüzün ne kadar ağır olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum."

"Zira bu ittifakın içinde milletperverliğe karşı ne ararsanız var. Terör örgütünün destek verdiği partinin içinde olduğu ittifaktan hayır çıkar mı? Bugün bazı medya yayınlarında da gördüğümüz gibi, çocukları dağa kaçırıp onlara neler yapıldığını görüyoruz. Şu anda anamuhalefet partisi bu tür oluşumla, Kandil'den aldıkları icazet ile bir araya gelen oluşumu, benim milletim onları nasıl çukurlara gömdüyse sandığa da gömecektir. Çok çalışacağız"

"Birileri için ittifaklar seçimle, sandıkla sınırlı olabilir. Biz ülkenin ve milletin geleceği için yaptığımız ittifakı sonraki nesillere de miras olarak bırakacağız. Bir kez daha Sayın Bahçeli ve MHP'ye gönül vermiş kardeşlerime bu kutlu yürüyüşe verdikleri destek için teşekkür ediyorum. 31 Mart yerel seçimlerindeki 40 adayı açıklamak için bir aradayız. Bu isimleri sizlerle paylaşmadan önce, milletimize nasıl bir mahalli idareler vizyonu sunacağımızı anlatmak istiyorum."

"Önümüzdeki ay tüm adaylarımızı ilan ettikten sonra vizyonumuzu anlatacağız. Burada sadece bir çerçeve çizeceğiz. Mahalli idarelerde milletimizin karşısına ilk çıktığımız 2004'te yerel kalkınma başlıyor demiştik. 1755 belediye başkanlığı ile büyük bir kalkınma başlatmıştık. Boğulma haline gelen birçok şehrimiz AK Parti ile yeni bir hale kavuşmuştu. 2007'de marka şehirler sloganıyla seçimlere girdik. Belediyelerin tam yarısına denk gelen 1455 belediye ile milletimizden destek aldık."
 

"2014 seçimlerine farklı bir atmosferde girdik. Önce gezi olayları, sonra FETÖ'nün yargı darbe girişimi  sonrası girdik. Daima hizmet, daima millet sloganıyla girdik. Belediyelerin yüzde 59'unu kazandık. Böylece mahalli idareler seçimlerindeki en büyük başarımızı kazandık. Şimdi 2019 için asıl sloganımız belli ama bunu manifestomuzla açıklayacağız. Hizmet belediyeciliği ile daha ileri taşıyacağız."

"Şairlere ilham olmuş şehirlerimiz var. Ülkemizin son asırda yaşadığı sıkıntılar şehirlerimizi de yordu, karakterinde derin yaralar açtı. Biz bu asırlık ihmalleri giderme mücadelesi verdik. Kronik sorunları çözerken, belediyeciliğe de yeni bir boyut kazandırdık. Biz milletimizin aklını çelmenin değil, gönüller girmenin peşinde olduk. Biz her şeyden önce kalpleri fethetmenin mücadelesini sürdürdük. Seçimler sandıklarda değil, kalpler de kazanılır ve kaybedilir. Bunu çözünce, sandıkların formalite olacağını biliyorduk. Milletin kapısını sadece seçimlerde çalan partiler başarısız oldular. Biz yılın 365 günü millet için çalıştık, sandıktan hep galip çıktık. Başarı formülümüz aynıdır"

"Şunu unutmayın, AK Parti'nin her bir gönüllüsü, her mahalle, her köyde kapısını çalmadık, elini sıkmadık vatandaş bırakmamayı sürdürecek miyiz? Bakın başlayacak mıyız demiyorum, sürdürecek miyiz diyorum. Oy vermeyen vatandaşlarımızı saflarımıza katmaya çalışacağız. Oy vermeyenlere de hizmet götürerek onların da kalplerini kazanmaya çalışacağız. AK Parti'nin hedefi yüzde yüzü kazanmaktır. Biz oy oranımız düşünce iktidar tehlikede olduğu için değil, milletimizin kalbindeki yerimizden irtifa kaybettiğimiz için üzülüyoruz. Yükseldiğimizde de gönüllerdeki yerimiz sağlam olduğu için seviniyoruz."

"Belediye başkanı halkına tepeden bakamaz. Samimiyet ehlidir, önce millet, önce memleket demelidir. Bulunduğu görevde kibir, büyüklük taslama, millete tepeden bakma hastalığına kapılan kimsenin AK Parti çatısı altında yeri yoktur. 31 Mart'ta milletimizin gönlündeki yerimizi daha da yükseğe çıkaracağız"

"1994 öncesi İstanbul'dan bahsedeceğim size... Musluklardan suyu akmayan, binasının önünden çöpü toplanmayan, kaldırımı zaten olmayan, mahallesine çamurdan girilmeyen, ulaşımı yetersiz, iletişimi kopuk... Çocuklarını güvenli bir şekilde salamayan insanı vizyonunuzla heyecanlandıramazsınız. İnsanın varoluşundan gereksinim duyduğu barınma, giyinme, yeme, güvenlik ihtiyaçlarını sağlamanız gerekiyor. AK Parti tıpkı hükümet yönetiminde olduğu gibi, belediyecilikte de ülkenin gelişmesini hedeflemiştir. Bugün şehirlerimizi hayat kalitemizi nasıl yükselteceğimizi tartışıyoruz. Dün yıkık dökük yapılardan bahsediyorduk, bugün yüksek binaları tartışıyoruz. Akıllı şehirlerden bahsediyoruz. Bunları çoğaltmak mümkündür. Ülkemiz geliştikçe milletimizin olaylara bakışının değiştiğini görüyoruz."
 

ALFABETİK SIRA İLE ADAYLAR ŞU ŞEKİLDE : 
 

Adıyaman :  DR. SÜLEYMAN KILINÇ (Beyin Cerrahı) 

Amasya : CAFER ÖZDEMİR (Mevcut Belediye Başkanı ) 

Antalya : MENDERES TÜREL (Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı)

Ardahan : YUNUS BAYDAR  (Eski İl Başkanı)

Artvin : MEHMET KOCATEPE (Mevcut Başkan)

Bartın : YUSUF ZİYA ALDATMAZ (İlçe Başkanı)

Batman : MURAT GÜNEŞTEKİN (Eski İl Başkanı ) 

Bayburt : FATİH YUMAK (Mevcut İl Başkanı)

Bitlis : NESRULLAH TANĞLAY (İl Başkanı)

Bolu : FATİH METİN (Ticaret Bakanı Yardımcısı)

Burdur : DENİZ KURT (Eski AK Parti İl Teşkilat Başkanı)

Bursa : ALİNUR AKTAŞ  (Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı) 

Denizli : OSMAN ZOLAN (Mevcut Belediye Başkanı)

Diyarbakır : CUMALİ ATİLA (Mevcut Kayyum)

Düzce : FARUK ÖZLÜ  (Eski Bilim ve Sanayi Bakanı)

Elazığ : ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI (İşadamı - Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı)

Erzurum: MEHMET SEKMEN (Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı)

Gaziantep : FATMA ŞAHİN  (Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı)

Giresun : AYTEKİN ŞENLİKOĞLU (Mevcut İl Başkanı)

Gümüşhane : ERCAN ÇİMEN (Mevcut Başkan)

Hakkari : CÜNEYT EPCİM (Vali Yardımcısı)

Kahramanmaraş : HAYRETTİN GÜNGÖR (Türkiye Belediyeciler Birliği Genel Sekreteri)
 
Karabük : BURHANETTİN UYSAL (Karabük Üniv. Eski Rektörü )

Kastamonu : TAHSİN BABAŞ (Mevcut Belediye Başkanı ) 

Kayseri :  MEMDUH BÜYÜKKILIÇ ( Melikgazi Belediye Başkanı )

Kırıkkale : MEHMET SAYGILI (Mevcut Belediye Başkanı ) 

Kırklareli : BURAK SÜZÜLMÜŞ ( Kırklarelispor Başkan Yrd.)

Kilis : MEHMET ABDİ BULUT ( Kilis Eski Belediye Başkanı )

Kocaeli : TAHİR BÜYÜKAKIN ( Bilecik Valisi)

Malatya : SELAHATTİN GÜRKAN ( Battalgazi Belediye Başkanı )  

Nevşehir : RASİM ARI ( Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Başkanı)  

Niğde : EMRAH ÖZDEMİR ( Niğde Eski İl Başkanı)

Ordu : HİLMİ GÜLER ( Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı )

Rize : RAHMİ METİN ( Rize Eski İl Genel Meclisi Başkanı)

Samsun : MUSTAFA DEMİR ( Bayındırlık Eski Bakanı )

Sinop : ALİ ÇÖPÇÜ ( Sinop İl Başkanı )

Şanlıurfa :ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL ( Şanlıurfa Eski İl Başkanı )

Şırnak : MEHMET YARKA ( İş adamı )

Tekirdağ : MESTAN ÖZCAN ( Ziraat Mühendisi, Eski Milletvekili Adayı)

Yalova : YUSUF ZİYA ÖZTABAK ( Yalova İl Başkanı )  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.