Astral Seyahat

Astral seyahat, Spiritüalizm’de duble ya da astral beden olarak bilinen ruhun, bir süreliğine bedeni terk ederek, başka bir boyuta geçmesidir.

Astral Seyahat
19 Ocak 2017 Perşembe 17:38

Ruh, dördüncü boyutta, düşünce hızıyla hareket etmektedir.

Astral seyahatta bilinç kapalılığı söz konusu değildir. Bilinç açık, beden rahat bir poziyonda sabit durur. Ruh, gittiği yerdeki olaylara şahit olur, gittiği yerdeki kokuları duyabilir, sanki fiziksel olarak da ordaymış gibi tüm duyuları açıktır. Gittiği yerde fiziksel olarak acı çekiyorsa, o acıyı da hissedebilir.

Astral seyahat yüzyıllardan beri farkı din ve inançlarda yer alan bir deneyimdir. Parapsikoloji ile ilgili olanların özellikle ilgilendiği bu konu, hem semavi dinlerde hem de diğer inanışlarda mevcuttur.Hz.Muhammed’in Miraç gecesi yaşadıkları astral seyahat olarak kabul görmektedir.

Miraç gecesi iki bölümden oluşmaktadır. İlk olarak, Mescidül-Haram'dan Beytü'l-Makdis'e götürülen Hz.Muhammed, ikinci aşamada ise  Beytü'l-Makdis'ten Allah katına yükselmiştir.

Allah katına yükselene kadat göğün 7 katını geçmiş, her katta bir peygamber ile görüştürülmüş, ardından kendisine cennet ve cehennem gezdirilmiştir. Ardından Sidre-i Münteha’ya çıkmıştır. Buradan sonra Cebrail (as) kendisine eşlik edememiş : “İşte, bu Sidre-i Münteha’dır. Ben, buradan bir parmak ucu ileri geçecek olursam yanarım" demiştir. Ve Hz. Muhammed (sas) mekandan ve zamandan münezzeh olan kaniatın yaratıcısının cemali ve muhabbeti ile müşerref olmuştur.

Ve Miraç gecesi namaz 5 vakte inmiş, "Âmenerrasûlü” diye bilinen âyetler indirilmiş, İsra Suresi’nin 22–39. âyetlerinde bahsedilen on iki adet İslâm prensibini getirmiş, Allah’a hiçbir şeyi ortak koşmadan ölen kimselerin günahlarının affedileceği ve Cennet’e girecekleri müjdesi verilmiştir.
 
Miraç gecesi Hz.Muhammed’in kalbinin yarılıp temizlenmesi, beyaz bir binek olarak tarif edilen Burak ile kısa sürede uzun mesafeler kat etmesi ve göğe yükselmesi bizim şuan sahip olduğumuz duyularla algılayabileceğimiz bir hadise olmamakla beraber, astral seyahat olarak nitelendirdiğimiz ruhsal seyahate benzemektedir.

İslam âlimlerinin birçoğunun da astral seyahat yaptığı düşünülmektedir. Özellikle Mevlana, kendini dünyada hapis olarak görmekte ve Mesnevi’de

“Uykuda (Astral Bedende) şu dört element çarmıhından kurtulurum; 
Şu daracık yerden ruh yaylasına sıçrarım.”
Mevlana, Mesnevi VI/222
demektedir.

Ayrıca Mevlana Mesnevi'de : "Can; atlarınızı eğersiz koyar, bu sır ölümün kardeşidir, sırrıdır. Ama gündüzün geri gelmesi için ayaklarını uzun bir bağla bağlar. Can; boşlukta astar gibi gizlidir, bedense yorgan altında döner durur. Sen bedensiz bir bedene sahipsin." diyerek astral seyahate ışık tutar.

İbni Sina da insanın ruhla bedenden oluştuğunu belirtir. Ve şöyle der: "Beden nefsin çalışmasına uygun bir hale gelince, ruh bedene gönderilir, istenirse bedenden ayrılır. Tamamen ayrılınca bir daha yok olmaz."

Yapılan araştırmalar da ruhun varlığını ve ruhun bedenden ölmeden de terk edilebileceğini kanıtlamıştır.Parapsikolojik çalışmalar, astral seyahati deneyimlemiş kişilerin, rüya görmekten farklı olarak, bilinçli bir şekilde, tüm duyuları açıkken, bulundukları fiziksel ortamda düşünce gücüyle hareket edebildiklerini göstermiştir. Yoğun odaklanma durumunda ise, bulundukları ortamı bile aşan kişiler olmuştur.

Bedenlerimiz sadece et ve kemikten değil, ruhtan da oluşur.

Ruh, fiziki anlamda hareket etmemizi sağlayan bedenimizin dışında,  zihinsel olarak faaliyette bulunmamızı sağlar.

Ruhun ve bedenin birbirinden ayrılması uykuda, baygınken ya da ağır bir hastalık sırasında ortaya çıkabilir. Bu durumları yaşayan kişiler, kendi bedenlerini yukardan izlediklerini ifade ediyorlar.

Ruhu bedeninden ayrılan kişiler kendilerini mutlu, özgür ve hafiflemiş hissettiklerini anlatıyorlar.

Astral seyahat, bir rüya hali değildir. Çünkü genel olarak rüyalarımızı yönetemiyoruz. Astral seyahatte ise, bilinçli bir şekilde yoğun odaklanma ile hem bedenimizi hem ruhumuzu yönetebiliyoruz.
 

Herkes Astral Seyahat Yapabilir Mi?

Astral seyahat yeteneği fıtrat gereği herkeste mevcuttur, fakat her insan bu yeteneği kullanamıyor. Düzgün bir metodoloji ve sabır ile bu yetenek geliştirilebilir.

Bazı insanların çok isteyip çok çalışarak yapamadıkları astral seyahati, bazıları doğuştan gelen yetenekleri sayesinde herhangi bir çalışma yapmadan yaşarlar. Bu kişinin enerjisi ve aurası ile ilgilidir.

Ancak üzerinde durulması gereken en önemli konu, astral seyahatin tehlikeli olabileceğidir.

Fiziksel olarak bir zarar vermese de psikolojik açıdan kişiyi yıpratabilir.Sosyal yaşamdan koparabilir.Astral seyahat öncesinde kişi zihnini boşaltmalı,  rahat bir yatak ve sessiz bir ortam oluşturmalıdır. Yoğunlaşmak için sade bir duvara ya da tabloya bakmalıdır. Ve bedeninden en az 2 metre uzak bir yerde olmayı tercih etmelidir. Gözlerini kapattığında karşısına çıkan siyahlığa konsantre olmalı ve kendisini yukarı çekmek isteyen kuvvete izin vermelidir. Kişinin vücudundan  çıtırdamalar, kulaklarından çınlama sesleri geldiği zaman ve kalp atışları hızlandığı zaman korkmaması gerekiyor. Bu noktadan sonra astral seyahate bir adım yaklaşmış olur.

Astral seyahat yapan kişi dünyamızda seyahat edebilir, düşler dünyasına gidebilir ve en son olarak da paralel evrenlere gidebilir.

Bazen herhangi bir ortamda yanımızda başkalarının olduğunu hissederiz. Bu bir sanrı değildir. Bir şey gördüğünü sanan insanlar genelde, astral seyahat ile ortamda bulunan başka birilerini fark eder ancak bunu anlamlandıramazlar.

Astral seyahat kişinin ruhunun boyut değiştirmesidir ve kolaylıkla yapılacak bir deneyim değildir.

Bu nedenle belli teknikleri öğrenmeden denemek sakıncalı olabilir.
 
 

Etiketler; #astral #seyahat

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
- 2 yıl önce
Astral seyahat nedir, nasıl yapılır bilmeden yapılması doğru değildir diye düşünüyorum. Bu içerikte okumuştum: https://paratic.com/astral-seyahat-nedir-nasil-yapilir/