Erdoğan'dan çok önemli MHP ve Cumhur İttifakı açıklaması

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nda düzenlenen programda konuştu.

Erdoğan'dan çok önemli MHP ve Cumhur İttifakı açıklaması
04 Ağustos 2019 Pazar 21:44

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nda düzenlenen programda konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından önemli başlıklar;

Büyükşehir Belediyesi’nde yüzde 49.6, belediye meclisinde yüzde 49 ile Bursa bir kez daha tercihini AK Parti’den kullanmıştır Bu başarıda seçim döneminde gece gündüz demeden çalışan ülkesi ve milleti için çalışan Bursa il teşkilatımızın çok büyük emeği var. Sizlerin nezdinde sandık müşahitlerimizden mahalle temsilcilerimize, il, ilçe temsilcilerimize, milletvekillerimize, adaylarımıza, her bir mensubumuza teşekkür ediyorum.

'MHP'Lİ KARDEŞLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM'

Aynı şekilde 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak beraber hareket ettiğimiz MHP’li kardeşlerime de başta Sayın Devlet Bahçeli olmak üzere gayretleri için şükranlarımı sunuyorum. Cumhur ittifakı 31 Mart seçimlerinde elde ettiği kesin ve tartışmasız zaferle Türkiye’nin üstündeki kara bulutları dağıtmış ülkemizin önünde yeni bir yol yepyeni bir ufuk açmıştır. Türkiye’ye yönelik kaos ve kargaşa senaryoları bir kez daha akamete uğratılmış, Türk demokrasisi 31 Mart seçimlerinden güçlenerek çıkmıştır.'GÜÇ BİRLİĞİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Şimdi önümüzde belediyelerde 5 yıllık, cumhurbaşkanlığı ve mecliste 4 yıllık seçimsiz bir dönem bulunuyor. Bu 4-5 yıllık dönemin partimiz ve ülkemiz açısından taşıdığı kritik önemin farkındayız. Ak Parti’nin Türk siyasetinin gelecek asrına damga vurabilmesi, milletin 24 Haziran ve 31 Mart seçimleriyle önünü açtığı fırsat penceresini kullanmasına bağlıdır. Önümüzdeki seçimsiz dönemi ülkemizde güçlenmenin ak partide ise yenilenme ve birleşmenin vesilesi haline getirmek istiyoruz. Atacağımız adımlarla AK Parti’nin geleceğini şekillendirmenin yanında bizden öncekilerden emanet aldığımız bu kutlu davayı 2053 ve 2071'e taşıyacak beşeri ve kurumsal omurgayı hep beraber inşa edeceğiz. Milletin sandıkta verdiği mesajları en doğru şekilde okuyarak en alttan en tepeye kadar üzerimize düşenleri muhakkak yerine getireceğiz. Her zaman ifade ettiğim gibi AK Parti milletimizin maziden atiye giden şansı yolculuğunun altın halkalarından biridir. Bu hareketin hamurunda Şeyh Edebali’nin duası, Fatih’in ufku, Yavuz’un cesareti Sultan Abdülhamid’in dehası, Mustafa Kemal’in kararlılığı, 104 sene önce Çanakkale’ye koşan Kınalı Hasanların kararlılığı vardır. Şehit başbakan Menderes’in, Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu, merhum Özal’ın, merhum Türkeş ve Erbakan hocamızın, diğer büyüklerimizin hakkı, emeği, fedakârlığı vardır. Bu davayı bugünlere üniversite kapılarında gözyaşı döken kızlarımızın sabrı, azgın azınlığın her türlü provokasyonuna rağmen meşru zeminden ayrılmayan Anadolu insanının irfanı taşımıştır.

'ONLARA AK PARTİ'NİN KAPISI DAİMA AÇIKTIR'

Başardığımız her şeyi önce Allah’ın yardımı, davamıza bağlılığımıza, bu kutlu yolda özverilere borçluyuz. Sıfatımız ne olursa olsun hepimiz öncelikle bu davanın bir neferiyiz. Hiç birimizin hesabî davranma, aklı ve vicdanı yerine nefsinin sesine kulak verme lüksü yoktur. Kalbinde millete, memlekete, hizmet sevdası olan herkese ne kadar aykırı olursa olsun her fikre AK Parti’nin kapıları daima açıktır. Biz pazara kadar değil mezara kadar diyerek çıktığımız bu kutlu yolda azimle kararlılıkla yürüyeceğiz. Ne köklerimizden kopacağız ne, de gözlerimizi bir an olsun ufuktan ayıracağız. 94 ruhu ile çalışacak 2071 vizyonu projelerimize yön vereceğiz. Aynı şekilde bu süreçte ülkemizin bekası, milletimizin istikbalini ilgilendiren konularda MHP ile güç birliği yapmaya devam edeceğiz.'YENİ REFORMLARA CUMHUR İTTİFAKI OLARAK İMZA ATACAĞIZ'

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde olduğu gibi Türk demokrasisini güçlendirecek yeni reformlara Cumhur ittifakı olarak imza atacağız. Bursa tarihi ile kültürüyle muhteşem mimari eserleriyle tabiî güzellikleriyle ülkemizin vizyon şehirlerinin başında geliyor. Bunun yanında Bursa gönül coğrafyamızın çok farklı köşelerinden gelen kardeşlerimize yüzyıllardır ev sahipliği yapıyor. Medeniyet şehri olmasının yanı sıra bir hoşgörü şehrine hizmet etmek ecdâdın emanetine ve bizi biz yapan kadim değerlere sahip çıkmak demektir. Bizler de göreve geldiğimiz andan itibaren Bursa ve Bursalı kardeşlerime layıkıyla hizmet etmenin mücadelesini veriyoruz. Çok evvel yapılması gereken vizyonsuzluk ve imkânsızlık sebebiyle ortaya çıkan eksikleri tamamlıyor, bir yandan önümüzdeki bir asra damga vuracak projeleri devreye alıyoruz.

'ENFLASYONDAKİ GERİLEME SÜRECEK'

Enflasyondaki gerileme de sürecek. Piyasadaki canlanma yeniden ivme kazanacaktır. Biz sabreder, çalışır, üretirsek, dik durursak hepsinden önemlisi sürekli ‘Öldük bittik’ diyerek millete karamsarlık aşılamaya kalkan felaket tellallarına kulak asmazsak Allah’ın izniyle yarınımız bugünümüzden çok daha güzel olacaktır. Ülkemiz, tarihinden, kültüründen, köklü devlet geleneğinden aldığı birikimle hedefleri istikametinde kararlılıkla yürüyor. Bu kutlu yürüyüşü durdurmaya, engellemeye kimsenin gücü yetmeyecektir”

'ÇATLAK SESLERE ASLA KULAK VERMEYİN'

Biz emin adımlarla yolumuzda devam ediyoruz. Bizim artık küçük meselelerle gündemi işgal eden sanal sorunlarla kaybedecek vaktimiz yok. Milletimiz bizden eser, hizmet bekliyor. Tıpkı son 10 yıldır olduğu gibi dertlerine çözüm bulmamızı bekliyor. Son 17 yılda elde ettiğimiz başarıda kendi önceliğimiz var. Muhalefetin sığ gündemiyle değil daima milletin gündemiyle ilgilendik. Sizlerden ve tüm gönüllü kuruluşlarımızdan Türk Demokrasisi ’ne ve bizi biz yapan kadim değerlere sahip çıkmanızı istiyorum. Birileri görmese de istemese de biz Büyük Türkiye hayalini gerçeğe dönüştürmek için çalışmaya devam edeceğiz. Gayret bizden tevfik Allahtan, destek ve hayır duası sizden.

'EZBERLERİ BOZDURDUK'

Geride bıraktığımız dönemde, kimi eksiklere rağmen ülkemiz ve milletimizin her meselesine çözümler üretmeye çalıştık. Cumhuriyet tarihinin tamamında bütün yapılanların üzerinde eserleri 17 yıllık zaman dilimine sığdırdık. İç ve dış politikada ezberleri bozdurduk, vesayeti geriletip demokrasiyi güçlendirdik, milli iradenin önündeki engelleri tek tek kaldırdık. Hukuk ve adalette Türk siyasî hayatının en büyük reformlarına imza attık. 367 garabetinden partimize yönelik kapatma girişimine ve 27 Nisan bildirgesine kadar tüm engelleri demokrasi ve hukuk çerçevesinde sabırla, metânetle aşmayı başardık. Hiçbir zaman milletimizin yüzünü yere eğdirmedik. Milletimizin onurunun çiğnenmesine müsamaha göstermedik. Her zeminde Türkiye’nin başını dik tuttuk. Kendi vatandaşlarına sunduğu hizmetlerin kalitesini arttırmanın yanı sıra istisnasız her bir vatandaşımızın eşit derecede yararlanmasını sağladık.

'IMF BİZDEN BORÇ İSTER HALE GELDİ'

IMF kapılarında 1 kaç milyar dolar için el açan ekonomisi zayıf, ticareti düşük dışa bağımlı bir ülkeyi kısa zamanda bölgesinin üretim üssüne dönüştürdük. Mayıs 2013 23,5 milyar dolar IMF’ye olan borcu sıfırladık. Onu sıfırlamakla kalmadık. IMF bize para verecek durumda değil tam aksine bizden borç ister hale geldi. Demokrasi tüm kurum ve kurullarıyla işler hale getirirken ekonomiyi işler hale getirdik.

Türkiye’yi satın alma paritesine göre dünyanın 13.büyük ekonomisi konumuna yükselttik. Eğitim sağlık ulaştırma savunma turizm ihracat gibi bir çok alanda cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırmak bize nasip oldu. Önceki gün açıklanan dış ticaret rakamları her türlü saldırıya rağmen Türk ekonomisinin gücünü dinim ismini ortaya koymuştur. İhracat rakamları ekonomimizin temmuz ayında da süratle toparlandığını bir kez daha göstermiştir. Temmuz aynıda ihracatımız yüzde 8,32 artışla 15 milyar 958 milyona ulaştı. İthalatımız ise yüzde 7,98 azalışla 19 milyar 288 milyon dolara geriledi. Geçen sene ilk 7 ayda yüzde 67, 7 olan ihracatımızın ithalatımızı karşılama oranı hamdolsun bu sene yüzde 85,8’e çıktı. Dış ticaret fazlası veren ülke hedefimize bir adım daha yaklaşmış olduk. Küresel ticaretteki sıkıntılı atmosfere ve için ile ABD arasında devam eden ticaret savaşlarına rağmen biz ülkemiz tarihinin en yüksek temmuz ihracat rakamına ulaştık. Ocak temmuz arası 7 aylık dönemde toplam 104,2 milyarlık ihracat rakamını yakalayarak yine bir rekor kırdık. İnşallah turizmde de rekora koşuyoruz. Şu anda 50 milyon turisti aşar duruma geldik.

Rusya, Avrupa ve Orta Doğu’dan gelenler başta olmak üzere turizmde çok ciddi yoğunluk yaşanıyor. Daha önce varlık gösteremediğimiz Çin ve Latin Amerika gibi ülkelerden ülkemize gelen turist sayısı giderek artıyor. Türkiye’yi tökezletme senaryoları boşa çıktıkta inşallah hem ihracat turizmde diğer alanlarda başarı çıtamız yükselecektir


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.