Eski CHP'li Öztürk Yılmaz parti kuruyor! İsmail Hakkı Pekin de o partide! (Öztürk Yılmaz kimdir?)

Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz, parti kurmak için kolları sıvadı. Yılmaz partisini 2020’nin ilk çeyreğinde kurmayı planlıyor. Eski Genelkurmay İstihbarat Dairesi Başkanı İsmail Hakkı Pekin de “Hepimiz Buradayız” oluşumunda yer alıyor.

Eski CHP'li Öztürk Yılmaz parti kuruyor! İsmail Hakkı Pekin de o partide! (Öztürk Yılmaz kimdir?)
18 Kasım 2019 Pazartesi 19:42

Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın liderliğindeki “Hepimiz Buradayız” oluşumu partileşme sürecindeki 2. toplantısını İstanbul’da 17 Kasım 2019 Pazar günü yaptı.

YENİ BİR PARTİ GELİYOR… TABELASINI YENİ YILDA ASACAK

“Hepimiz Buradayız” oluşumu 2020’nin ilk çeyreğinde partileşme sürecini tamamlamayı planlıyor.

MANİFESTO AÇIKLANDI… KÂĞIT VE MADENİ PARA KALDIRILACAK, DİJİTAL PARAYA GEÇİLECEK…

Açıklanan manifestoda şu ifadeler yer aldı:

“16 Nisan 2016 tarihinde yapılan Anayasa değişikliği ile demokratik sistemi ortadan kaldıran ve tüm güçleri tek bir kişide toplayan tek adam yönetimini red ediyoruz. Rejimin A’dan Z’ye demokrasi, güçler ayrılığı, adalet, hukukun üstünlüğü ve özgürlük temelinde yeniden düzenlenmesini, devletin şeffaf ve hesap verebilir olmasını savunuyoruz.

3 AY İÇERİSİNDE ÜLKELERİNE GERİ GÖNDERİLECEKTİR

Türkiye’nin mülteciler ve göçmenler ülkesine dönüşmesine izin verilmeyecektir. Mart 2011’den bu yana Türkiye’ye gelen bütün göçmenler, kayıtsız şartsız, 3 ay içerisinde ülkelerine geri gönderilecektir.

KÂĞIT VE MADENİ PARA KALDIRILACAK

Kâğıt ve madeni para kaldırılacak, dijital paraya geçilecektir. Dijital paraya geçilince kayıt dışı para dolaşımına son verilecek, böylece devlet harcamaları denetlenebilir ve şeffaf olacaktır.

EYT sorunu kökünden çözülecektir. Bunun için yeni bir çözüm planı sunulacaktır.

KLASİK MESAİ KAVRAMI MANTIĞI DEĞİŞTİRİLECEK

Klasik mesai kavramı mantığı değiştirilecek ve bu bağlamda iş alanlarının niteliğine göre, esnek ve uzaktan elektronik mesai uygulamasına geçilecektir.”

‘HEPİMİZ BURADAYIZ’ DİYE YOLA ÇIKTILAR

Yılmaz,  “Hepimiz Buradayız” oluşumuna ilişkin şunları söyledi:
“Toplumu birleştirmek istiyoruz. Tek adam sistemini reddediyoruz. A’den Z’ye sistemin kökten değiştirilmesi ve demokratik bir hale dönüştürülmesi gerektiğine inanıyoruz. Kavga dilini seçmiyoruz.
Özgürüz. Üzerimizde bir vesayet yok. Amacımız sistem nasıl demokratik olabilir, nasıl istihdam yaratabiliriz biz ona bakıyoruz.”

İSMAİL HAKKI PEKİN ‘HEPİMİZ BURADAYIZ’ OLUŞUMUNDA

Eski Genelkurmay İstihbarat Dairesi Başkanı İsmail Hakkı Pekin’in de “Hepimiz Buradayız” oluşumunun içinde olduğunu ifade eden Yılmaz, “O da var. O da bizimle, başkaları da var. Bir sürü pırıl pırıl insan var. İsmail Hakkı Paşamız var, başkaları var, bakanlık yapmış, bürokraside yer almış, siyasi partilerde yer almış… İsmail Paşamız çok değerli ama başka insanlar da var” dedi.

ÖZTÜRK YILMAZ KİMDİR?

Öztürk Yılmaz 19 Eylül 1970, Ardahan'da doğdu.

Ardahan Lisesi ve ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra 1996 yılında girdiği Dışişleri Bakanlığı'nda sırasıyla Balkanlar, AGİT, Ortadoğu, Orta Asya ve Kafkasya Daireleri'nde Daire Başkanı, daha sonra da Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanlığı'nda Daire Başkanı olarak görev yaptı.

Avrupa Birliği'nin kalkınma ve entegrasyonu konusunda (VUB-Brüksel) master yaptı.

Yurtdışında ise sırasıyla Kırgızistan Büyükelçiliği, Brezilya Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği'nde Müsteşar olarak görev yaptı.

15 Temmuz 2013 tarihinde Türkiye'nin Musul Başkonsolosu olarak atandı.

11 Haziran 2014 tarihinde DEAŞ tarafından Musul Başkonsolosluğu'na yapılan baskın sonrası 43 kişiyle birlikte 101 gün boyunca alıkonuldu.

20 Eylül 2014 tarihinde 43 personeli ile birlikte serbest bırakıldı.

2 Temmuz 2015 tarihinde Büyükelçiler Kararnamesi ile Türkiye'nin Tacikistan Büyükelçisi olarak atandı.

3 Eylül 2015 tarihinde bu görevinden istifa ederek 26. dönem TBMM seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi'nden Ardahan 1. sıra milletvekili adayı oldu.

1 Kasım 2015 tarihinde yapılan erken genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nden 26. Dönem Ardahan milletvekili seçildi.

24 Ocak 2016 tarihi itibarıyla CHP Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

Ancak 11 Aralık 2018'de CHP Grup Disiplin Kurulu, "Türkçe ezan" açıklamaları ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan sözleri nedeniyle Öztürk Yılmaz'ı ihraç etmiştir. 

Evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce ve Rusça bilmektedir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.