Meral Akşener ''Muharrem İnce Meral Hanım'ın gazını mı kaçırdı?'' sorusuna böyle cevap verdi!

İYİ Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener 'Muharrem İnce Meral Hanım'ın gazını kaçırdı' diyenlerin yorumu sorulunca' "Bizim kitlelerimiz farklı. Sürekli kaybetmekten kendini kötü hissettiren seçmene İnce kendini iyi hissettirdi. Ama benim hitap ettiğim kitle merkez sağın muhafazakar kitlesi. Bir gaz kaçırma söz konusu değil." cevabını verdi.

Meral Akşener ''Muharrem İnce Meral Hanım'ın gazını mı kaçırdı?'' sorusuna böyle cevap verdi!
06 Haziran 2018 Çarşamba 00:38

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Habertürk TV'de yayınlanan Teke Tek programına katıldı.

Seçim çalışmaları kapsamında düzenlediği mitinglere bir gün ara veren Merak Akşener ''Medyada bir karartma olduğunu biliyorum, eğer medyada görünemiyorsanız başka yol buluyorsunuz, halka gidiyorsunuz. Yazılı basında yoksanız bile o şehir sizi konuşuyor. Öyle bir yolla bu işi çözüyorsunuz. Siyasetçi bir yol bulur'' dedi.

Akşener ''ABD'li bir siyahi siyasetçi iki kat fazla çalıştığını açıklamıştı. Biz de iki kat fazla çalışıyoruz'' dedi.

MUHARREM İNCE'NİN ADAYLIĞI

''Muharrem İnce Meral Hanım'ın gazını kaçırdı'' diyenlerin yorumu sorulunca Akşener '' Bizim kitlelerimiz farklı. Sürekli kaybetmekten kendini kötü hissettiren seçmene İnce kendini iyi hissettirdi. Ama m benim hitap ettiğim kitle merkez sağın muhafazakar kitlesi. Bir gaz kaçırma söz konusu değil. Sadece CHP seçmeninin mutlu olduğu bir süreç bu. CHP'nin altı oka evet basacak seçmeninin söylense de verdiği yer partisidir. CHP içinde yer alan Batıdaki merkez sağ seçmen bizde duruyor.'' cevabını verdi.

Akşener, ''İç Anadolu'da da saha gözlemi ve anket sonuçlarında şaşırtıcı ilgi var. Adana'da, Hatay Samandağı'nda gördüğüm ilgiden çok mutluyum. Teşekkür ediyorum'' dedi.

FETÖ SUÇLAMALARI

''Size örgütünüzden birkaç kişiye FETÖ ile bağlantılı soruşturma açıldı, size bu suçlama nerden çıktı'' sorusuna Akşener, ''MHP'nin genel başkanlığına soyunduğumdan beri bu bana söyleniyor. Bu siyasetli kılıklı insanlar devamlı dedikodu yaptılar, ellerindeki belgeleri savcıya veremediler. Olağanüstü hal şartlarında bunu yapmaları mümkündü, ben elinde bilgi belge olanlar savcılığa başvursunlar dedim, iftiralarını ispatlayamayan şerefsizdir. FETÖ'den talimat aldığımı söylediler. Ben kimim ki dokunulmazlığım yok. Bizim içimizde FETÖ'den tutuklanan yok.'' dedi.

Meral Akşener ''Bizim örgütümüz içinde FETÖ'cülükten tutuklanan yok yıllarca FETÖcüler ile mücadele etmiş ağır ceza hakimi arkadaşımız Hakbankası ile ilgili bir tweet attı, Halkbankası itibarı sarsıldığı gerekçesi ile davacı oldu, şimdi tutuklu.'' açıklamasını yaptı.

''DAMADI FETÖ OKULUNDAN MEZUN, BANA FETÖCÜ DİYORLAR''

Akşener ''FETÖ mücadelesi yapıldığı iddia ediliyor. Habire aldatılan arkadaşlar teflon tava gibi üzerine bir şey yapışmayacağını zannediyorlar. Şimdi bu teflon tavayı atma vakti geldi, çizilmeye yapışmaya başladı. Tayyip Bey'in damadı FETÖ okulunadn mezun aynı zamanda bakan. Bir taraftan FETÖ mücadelesi yapılıyor bir  taraftan Meral Akşener FETÖ'cü deniyor, her şey ortada.'' dedi.

15 TEMMUZ VE ERLERİN YARGILANMASI

Akşener 15 Temmuz davası ve erlerin o günkü eylemlerine dair de ''Bu çocuklar daha beş günlük er, siz de askerlik yaptınız, komutanı hadi şuraya deyince ne diyebilir? Mehmet hapiste komutanlar ne yaptı, bu işlerin sorumluları nerede? 18 yaşında insan bilir mi bunu? Silah mı çekmiş hayır. Bu çocuklar devlete emanet edilmiş. Kendilerine emanet edilen çocukları ziyan ettiler. Kim bana FETÖ'cü diyorsa ya kiriptocudur ya da çevresinde derin FETÖ'cüler vardır.'' ifadelerini kullandı.

Kerim Çoraklı'nın tutuklanması ve FETÖ bağlantısı iddialarına ilişkin ''Ankara il başkanlığının resmi sigortalı çalışanı. Tanıdığım sevdiğim bir genç. Bahçeli'nin söylediği sözleri tweet haline getirdiği ve attığı için gözaltında.'' dedi. Akşener, ''Kerim Yılmaz ise Halkbankası'nı sikayetinden dolayı gözaltında. FETÖ'cü arayan nereye mensupsa aynaya baksın orada liderlerini, başkanlarını görürler.'' şeklinde konuştu.

''TAYYİP BEY İLE İKİNCİ TURA KALIYORUM''

Akşener ''Saha başka bir şey söylüyor. Tayyip Bey rakibini seçti. CHP'nin adayını rakip olarak seçti. Bir de cinsiyet olarak da kadın. Bana para diyemiyorlar, pul diyemiyorlar. İlk turda göreceksiniz seçmen sağ duyulu, irfan ıyüksektir. Ben ikinci tura kalıyorum. Sayın Erdoğan ile ozaman... 24 yıldır bu ülkede aktif politikada yaşayan tek kadınım, bu insana bir göz sağlıyor.'' dedi.

ABDULLAH GÜL'ÜN ÇATI ADAYLIĞI VE KÜRT OYLARI

Çatı aday olarak Abdullah Gül'e ikna olmayışına dair de ''Abdullah Beyi çatı grubunda isteyen farklı kişiler varmış. Birbirine benzemeyen grup.  Onları nsöylediği HDP'nin de bu işe razı olduğu şeklinde. Burayı kim bozdu? Akşener bozdu. Yan yana gelemeyecek çok sayıda kişi ben bir prensip açısından hayır dedim. Sırrı Süreyye Önder, ilk dillendiren... Kürtlerin bana oy vermeyeceğini. İkinci turda da Tayyip bey ile el sıkışacağımı söylüyorlar.'' dedi.

 Akşener ''Şırnak'taki o gencin Muş'ta pastanesi olan o gencin benim erafımdakilere bakıp 'Bu kadına  sahip çıkın, Türkiye kokuyor' diyen o genci ters tepmek olur. Kürtlerin oyu ceplerinde diye bir şey yok. Geçmişin merkez partilerine benzeyen ama yüzyıla uygun bir siyasi parti lazım dediler yola çıktık. Herkes katkıda bulundu. Partimizin binası kiralık. 80 bin civarında aylık kira ödüyoruz. Koltuğunu biri aldı imece usulü.'' dedi.

Akşener ''Paraya dair ne varsa çok pahalı oldu, maneviyete dair ne varsa ucuzladı. Komşuluk ucuzladı yok. Komşuluğun dayanışmanın ne olduğun unuttu bizi yönetenler biz bunu bozduk. Kampanya devletin kontrolünde benim ki çok büyük değil. Mali gücümüzün ne kadar yeteceği konusunda endişelerim vardı. Seçime sokulmazsın diyorlardı apar topar seçime geldik. 'Şimdi de ikinci tura kalabilecek mi dur bakalım' diyorlar. Dur bakalım gidiyoruz. Özel uçaklara bindiğim söyleniyor. Normal uçak ile gidiyorum.'' ifadelerini kullandı.

Akşener ''4 polis kuruyor beni. Resmi olarak. Otel ücretlerimi ben kendim ödüyorum. 7 ay evvel parti kurlduğunda sallanan masalarda çıktım konuştum sonra platformlara döndü. AK Parti'de 5 tane TIR gördüm. Dolayısıyla minimumda tutarak bir sistem oluşturduk. AK Parti'nin başlangıcını biliyorum ben. Belediyeler üzerinden geldiğinde para vardı. Biz de devlet parası yok'' dedi.

BORÇLARIN SİLİNMESİ VE ISRAF

Akşener ''Biz insanları haciz elemenlarından kurtarmak istiyoruz. İktidar yoksulluktan beslenerek iktidarlığını sürdürdü. Yandaş mütahitlerin boçları silindi kimse ağzını açmadı. Yandaş mütahitlerin vergilerinin affedilmesi doğru değil. Parayı nasıl bulacaksınız? Bir defaya mahsus olan bir iş bu. Duyumu Umumi boçlarını biz bitirdik, komşusu açsa ne yapacak. Kredi kartı borçlarını alıp kumar oynamışsa bunlar değil. Mehmet Şimşek araba kiralamalarıyla ilgili itiraz olduğunda fındık fıstık parası demişti. Müthiş bir israf var, israfa karşı savaş açacağız. Yandaş mütahitlerin yaptığı fahiş fiyatlı binalara taşındılar. Dar gelirlilere kira gibi peşinatı omayan sonradan satın alma imkanı ona tanınan, sosyal projeden bahsediyoruz. TOKİ'yi bir kere olması gereken yere çekeceğiz, orası oldu bir çiftlik. Sosyal konut yapılıyor, peşinat veriyorsunuz, kredi alıp ödüyorsunuz. Bizim ki kira şeklinde başlayabilen sonra alınan. Devlet yapacak.'' ifadelerini kullandı.

Meral Akşener ''İşsizliği düşüreceğim. Özel sektör devlet beraber yapacak. Her yere üniversite açıldı. Bizim ekonomiye bakışımız önce hukukun üstünlüğü, adaletin sağlanması, ekonomi diğeri de eğitim. Demokrasinin doğru işlemediği OHAL içerisinde seçim yaptığımız için böyle bir alanda insanların nefes almasını sağlamak lazım, o zaman insanları üretken hale getirirsiniz. İstanbul'da yapılan havalimanı tamamen şahısların ve yolcu garantili. Köprülerden 8 liraya geçiyoruz, bunu devlet yaptı devlet borçlandı neyle vatandaşın parasıyla.'' dedi.

GIDA İTHALATINDAKİ ARTIŞ

Akşener ''Bizim gibi ülkeler problemlerini doğru tespit edemezler ve kaynaklarını da doğru kullanamazlar. Biz doğru tespit ederek kaynağı da doğru kullanıyoruz. Huzur, refah ve birbirimize güvenmeyi yaratacağımız anlayış ile bu dediklerimizi de hayata geçireceğiz. Hiçbir gazeteciyi mahkemeye vermemişim. Ben hiçbir gazeteye tazminat davası açmadım. Bu yüzden eleştirebilir, hesap sorabilirsiniz. Tayyip bey hayal kurabilir. Hyaller kişisel olarak gerçekleşmiş olabilir.'' şeklinde konuştu.

Akşener ''Yerli uçak yapacağız. 2007'den beri uçaklar havadan inmedi aşağıya. Bütün sanayi kuruluşlarımız satıldı. En son şeker pancarı fabrikaları satıldı.  Amerika kendi çiftçisini koruyor. Geleceğin en büyük sorunları gıda, tarım su savaşlarıdır. Mısır, soğan, sarımsak ithal ediyorsun. Gıdanın herşeyini ithal ediyorsun. Mili-yerli diyorlar. Milli yerli bir tarım politikanız olması gerekmiyor mu? Pancarı bitirirsen küspeyi bitirirsin. Yoksulluk diye bir ekonomik mantıkalrı var. Yoksulluktan beslenen ekonomi politikaları var. Beton ekonomisi, laf ekonomisi. Sayın Erdoğan her şeyi biliyor. Ya bir insan her şeyi bilir mi? İngiltere'ye para bulmaya gitti, geldi dolar fırladı. Mevlüt Çavuşoğlu Amerika'da, Mehmet Şimşek İngiltere'de ne yapıyor? SEKA böyle satıldı. Özelleştirmeye kaşı değilim. Fabrikaların içi boşaltılıyor ya AVM oluyor ta da TOKİ.'' dedi.

''GÜÇLÜ BİR SURİYE BİZE FAYDALIYDI''

Akşener ''Ayran gönüllü bir ruh hali var. 4 milyona yakın Suriyeliyi mülteci olarak ülkemizde barındırıyoruz. Ben insan karşıtı değilim. Suriye'nin içine elini iktidar soktu. Güçlü bir Suriye kime faydalıydı, bize faydalıydı. Beşar Esad ile derin bir ahbaplık kuruluyor, buna itirazımız yok. Müslüman dünaysının reisi kabul ettiler kendilerini. Esad diyor ki 'benim ailem bizi sizden uzak tuttular, ilk defa siz benim arkadaşım oluyorsunuz sonradan umarım yanılmam' diyor. Batılıların Türkiye'deki siyasetçilerle ilgili anlayışı vardır, direk konuşmazlar, övgüden hoşlanırlar. Var ya bir adam ver mehteri. Herkes vatanında mutludur. Derhal Suriye'deki ilişkileri düzeltmek ve bu kişileri memleketlerine geri döndermek ilk işimiz olacaktır.'' şeklinde konuştu.

Akşener ''İyi bir kadromuz var, ben tarihçiyim. Ülkelerle olan ilişkilerin tarihini bilmek zorundasınız. Uluslararası arka palanını biliyorum. Ben ekonomiyi değil ekomist kadroyu yöneteceğim. Türkiye'nin yönünü Orta Doğu'ya doğru kırdılar. Zannetiler ki orası ağası paşası olacak. S400'lerle ilgil ibir duyumum var, sarayın korunması için alındığı şeklinde. Umarım doğru değildir. Şeffaf bir dış politika, muhataplarla açık, ilkeli ve ciddi. Burada 'ey' yapıp 3.5 saat konuşup Osmnalı tokatı atıp şeker fabrikası satamazsınız.  Ey çekerken düşünmeniz gerek. Bilgisizlik , tecrübesizlik ve teoriyi gerçek zannetmek. ABD ile, Rusya ile iyi ilişkiler kimin işine yarar, bizim işimize yarar. Hala OHAL devam ediyor böyel bir şey olur mu. Şartlar bu şekildeyken yabancı yatırımcı gelir mi gelmez, yerli yatırımcı yatırım yapar mı?'' dedi.

Akşener ''Önce OHAL'i kaldıracağım. Bir parlamenter sistem kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlu ile görüştüm. Bu sistemi iyileştirerek hangi tarihlerde milletimize sunacağız bunun yol haritasını çizeceğiz.'' dedi.

FETÖ İLE MÜCADELE VE GÜLEN'İN İADESİ

''FETÖ ile mücadele sürecek mi'' sorusuna Akşener ''İktidardaki arkadaşlar bizim,  birileri ile el sıkışmadan yapamıyorlar. Mutlaka el sıkıştıkları birileri oluyor. Polis, yargıç, öğretmen devletin olmalıdır. Siz askeriyeye herhengi bir örgütü dolduramazsınız.  Partimiz kurulduktan 2 ay sonar FETÖ ve benzeri gruplarla iş başına geldiğimizde nasıl mücadele edebileceğimiz tartıştık ve sonuç çıktı. Bunu da basınla tartıştık. Çok ciddiye alınması gereken bir mücadele yolu bu. Biz FETÖ ile mücadele etmezsek onlar bizimle mücadele eder.''dedi.

Gülen'in iadesi konusunda ise Akşener ''Ben gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir devletseniz rol icabı iş yapamazsınız, ciddi olmanız gerekir. Türkiyen'nin ciddi olmadığını düşünüyorum. Gülen Türkiye'ye iade edilmeli. Biz bunu yapacağız. Bugün iade edlmesinin istenmediğini düşünüyorum, gelir de ya konuşursalar.'' cevabını verdi.

EĞİTİM 

Eğitim politikalarına ilişkin ise Akşener ''Türkiye'de 1997'de 5+3 kesintisiz eğitim Türkiye'yi bu günlere getirdi. İmam Hatipler o gün meclise gelebilseydi bu gün eğitimimiz bu şekilde olmazdı. Bugün İmam Hatiplere öğrenci göndermek için bütün okullara tükürdü. İş bilmezlik cehalettir ya da bilerek dün siz bizim bu alanımıza yanlış yaptınız biz de sizin bu alanınıza yanlış yaparız olabilir. Ya budur ya da cehalettir.'' ifadelerini kullandı.

Akşener ''Her yıl müfredattaki değişikliklere son veriliyor. Milli ve manevi değerlerini öğrenen, bilen tercihlerini de veren. Mezun ettiğimiz çocukların uluslaradsı yaşdaşları ile rekabet ediyorlar mı, öyle bir eğitim verbiliyor muyuz? Aziz Sancar Mardin Lisesi'nden mezun oldu NOBEL aldı. Kim bilir nasıl cin gibi, zeki çocuklarımız var. Bunları bulmaya yönelik bir öğretim sistemi olmalı.'' dedi.

ASKERİ LİSELERİN KAPATILMASI

Askeri liselerin kapatılmasına dair ise Akşener '' 2010 referandumu 15 Temmuz'u yaratandır. Kesinlikle 2010'daki referandum olmasaydı belki 15 Temmz olmazdı. Sonra yargı ele geçirildi. İlker Başbuğ'un hapis yatması o ara FETÖ'cülerin sistem içerisine girmesi... Cevap olarak ne oldu binalara savaş açıldı, binalar kapatıldı. Bu okullar vatanın. İlk geldiğimde imzalayacağım evrak bu olacak açılması lazım.'' ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.