"Tam bir kırılma noktasındayız, artık bir dönüm noktasına geldik"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da AK Parti İl Gençlik Kongresi'nde konuştu.

"Tam bir kırılma noktasındayız, artık bir dönüm noktasına geldik"
29 Nisan 2018 Pazar 13:19

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamarından satırbaşları

"Afrin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 500'e doğru ilerliyor"


"HEYECANINIZIN 24 HAZİRAN'A KADAR DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUM"

"Sevgili gençler benim sizlerle bugün şöyle bir iki hususu müzakere etmem lazım, kongre sonrası Özbekistan'a gidiyoruz, ve iki gün Özbekistan'dayız. Oradan da Güney Kore'ye geçeceğiz, İnşallah Perşembe günü buraya tekrar geleceğiz.. Gençler ben sizin heyecanızı 24 Haziran'a kadar devam ettirmenizi istiyorum. Arkadaşlarınızla kucaklaşıp, hepsine bildiklerinizi anlatacaksınız... Bu heyecanla tüm Türkiye'yi ayağa kaldıracaksınız, ne diyor Rabb'imiz ancak çalıştığınızın karşılığı vardır, Gençler Rabia'mızı biliyorsunuz değil mi? Esma kızımızı biliyorsunuz değil mi, Rabbim cennetiyle kılsın inşallah. Bizim esmalarımızı da orada onlarla buluştursun, bizi de inşallah şehadet makamına layık görsün"

"BİZİ BÖLEMEYECEKSİNİZ, BÖLDÜRMEDİK, BÖLDÜRMEYECEĞİZ"

"Üstünlük Türk, Kürt, Laz, Çerkes olmakta değil, takvadadır, ve ikincisi tek bayrak, bayrağımızı görüyorsunuz değil mi? rengi şehidimizin kanından hilal bağımsızlığımıın ifadesi, yıldız şehitlerimizin simgesi, ve bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Evet 780 bin km kareyle biz tek vatana sahibiz. Biz 780 bin km2'ye nerden geldik, biliyorsunuz değil mi? 15 milyon km2'den buralara geldik, şimdi bu PKK şimdi bu FETÖ bölmek istediler, Bölemeyeceksiniz, böldürmedik, böldürmeyeceğiz.. İşte ne yaptık Cudi'de F-16 olduk, Gabar'da F-16 olduk, yeri geldi SİHA olduk ve bunlarla tepelerine tepelerine indik, ve sevgili gençler, buradaki kararlılığımızı koruyacağız, çünkü biz bu ülkede şunu bilin 81 milyona aşığız. Bizde ayrım yok, biz bu milletin dertlisiyiz, inşallah gelecek daha iyi olacak, dört tek devlet, Türkiye'den başka devletimiz yok başka devlet arayanlar gitsinler, isterlerse biletlerini de alırız. Bir olacağız, İri olacağız, Diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız, bizi yıkabilirler mi 24 Haziran'da sandıklarını coşturacağız. Beraber çalışıp ve neticesini de alacağız inşallah, ve hepinizi rabbime emanet ediyorum, selamlarınızı da Özbekistan'a götürüyorum.."

Cumhurbaşkanı Erdoğan buradaki konuşmasının ardından AK Parti İl Gençlik Kongresi'ne geçti:

"Genç kardeşlerimizi selamlıyorum, işçi emekçi kardeşlerimize, ülkemizin bayrağını dalgalandıran tüm gençlerimize selamlarımı yolluyorum. Afrin'de, Cudi'de, Gabar'da bizi teröristlerden koruyan mehmetçiğimizi, jandarmamızı, korucularımızı selamlıyorum. Vatanımızı böldürmeyeceğiz"

"YETER SÖZ DE KARAR DA MİLLETİNDİR"

"Fırat Kalkanı'nda ve Zeytin Dalı Harekat'ında şehit olan askerlerimizi Allah'tan rahmet diliyorum. Bu ülke asırlardır ölümü öldüren askerler sayesinde ayaktadır, Rabbim şehitlerimizin mekanlarını cennet eylesin. Kendilerine acı vatan Avrupa'yı yurt kılan bütün gurbetçi gençlerimize selam ve muhabbetlerimi iletiyorum, bugün birkez daha açlıktan, yokluktan kaçıp Türkiye'ye sığınan gençleri selamlıyorum, evet artık yeter söz milletindir, karar da milletindir, hiç şüphe yok, elbette AK Parti İstanbul İl Gençlik Kongremizin tüm mensuplarını ve ülkemdeki tüm genç kardeşlerimi selamlıyorum. Bu kongrenin hayırlı geçmesini temenni ediyorum, 2002'den beri gençlik kollarında çalışmış, millete hizmet eden tüm genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. Rabbi'me bana sizin gibi gençlerle yürümemi sağladığı için teşekkür ediyorum, bugüne kadar nasıl devam ettikse, bugünden sonra inşallah böyle devam edeceğiz..

"3 KURUŞLUK MENFAATİ İÇİN 40 TAKLA ATAN ŞAHSİYET FUKARALARI VAR"

"Siyaset ilkelerle, ahlakla yapılır, böyle yapılmayan siyasetin ne ülkeye ne de millete faydası olur, eğilip bükülen popülist siyaset kimseye bir şey kazandırmaz, Bu açıdan siyasetimiz ibret verici hadiselerle doludur, 3 kuruşluk menfaati için 40 takla atan şahsiyet fukaraları vardır, darbecilere selam duran, tankları görünce sıvışıp kaçan korkaklar da vardır, türk siyasetinde ülkenin bekası için kurşun yağmuruna tutulanlar olduğu gibi, ülke düşmanlarına yancılık yapan şahsiyetlere de rastlanır.


 

"BÜ ÜLKENİN SİYASİ GEÇMİŞİ ERDEMLİ SİYASET YAPANLAR İLE, AHLAKSIZ SİYASET YAPANLARIN MÜCADELESİNE SAHNE OLMUŞTUR"
 

"Bu ülkenin siyasi geçmişi bir bakıma erdemli siyaset yapanlar ile ahlaksız, ilkesiz mücadele yapan siyasilerin mücadelesinde olmuştur, Farklı partiler ve politik karakterler üzerinde bu iki anlayış birbiriyler mücadele içinde olmuştur, Merhum Özal'ın kavgası da bu ahlaksızlarla olmuştur, Rahmetli Erbakan, Rahmetli Özal, Merhum Türkeş, Yazıcıoğlu gibi siyasilerinin mücadelesi de hep bunlarla olmuştur."
 

"SİZ İRADENİZİ NASIL OLUR DA BU KADAR UCUZA SATTINIZ"
 

"Kısa süreli iktidar uğruna, CHP'nin açtığı kirli milletvekili tezgahı, o zaman da vardı. Geleneği kirli olanın, geleceği de pirüpak olmaz. Ey 15 milletvekili siz Çanakkale'deki 15'ler değilsiniz, siz iradenizi nasıl oluyor da bu kadar ucuza satıyorsunuz, siz iradenizi satanlardansınız, Onları da lekelediniz, Siz oy verenin iradesine saygısızlık yaptınız"

"PENSİLVANYA'YA GİTMEK İSTEYENLER BUYURSUN GİTSİNLER"

"Eğer Pensilvanya'ya gitmek isteyenler olursa, buyursunlar gitsinler, evelallah şimdi bunları halletmek için napacağız, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız, birbirimizi Allah için seveceğiz, makam, mevki, para için değil, sizin bu şuurda olduğunuza inanıyorum. Buradan Özbekistan, oradan Güney Kore inşallah Perşembe günü burada olacağız, sizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.